Yüzdeki Kızarıklıklar Ve Kılcal Damar Problemini Gideren Maske

0

Yüzdeki kızarıklıkların azalmasını sağlayan ve kılcal damar problemi yaşayanlara harika bir çözüm sunan bu maskeyi, düzenli olarak her akşam günde 1 kere uygulayınız. Uygulama sıklığını artırmayınız. 1 ay boyunca düzenli olarak uygulandığında probleminizde büyük azalmaların olduğunu göreceksiniz.

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Badem Yağı

3 Çay Kaşığı At Kestanesi Unu

Hazırlanması ve uygulanması:

At kestanesi unu ve badem yağını cam bir kap içinde alarak iyice karıştırınız. Krem kıvamına gelecek olan karışımı 1 gün boyunca ağzı kapalı bir kap içinde bekletiniz. Süre sonunda karışımı parmak uçları ile masaj yaparak cildinize sürünüz. Yağın, cilt üzerinde emilimi devam edene kadar cildinize masaj yapınız. 30 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile durulayınız. Kağıt havlu ile cildinizi kurulayınız.

 

NOT: Yüzdeki kızarıklıkların azalmasını sağlayan ve kılcal damar problemi yaşayanlara harika bir çözüm sunan bu maskeyi, düzenli olarak her akşam günde 1 kere uygulayınız. Uygulama sıklığını artırmayınız. 1 ay boyunca düzenli olarak uygulandığında probleminizde büyük azalmaların olduğunu göreceksiniz. Maskeyi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü sabunla temizleyiniz. Maske uygulandıktan sonra cildinizi sabunla yıkamayınız. At kestanesi ununu internetten sipariş vererek ya da aktardan satın alabilirsiniz. Şayet satın almak yerine büyük şehirlerde at kestanesine rastlamak mümkündür.

Özellikle parklarda, sokaklarda ekilmiş olarak görebilirsiniz. At kestanesi ağacı oldukça büyük bir ağaçtır. Yere düşen bir kaç tane at kestanesini toplayabilirsiniz. Topladığınız at kestanelerinin kabuklarını ayırma işleminden geçirdikten sonra havanda ezerek ununu elde edebilirsiniz. Hazırlanan karışım krem kıvamında olmalıdır. Malzeme sulu ya da katı olursa yağ veya at kestanesi unundan azar azar ekleme yapabilirsiniz. At kestanesi, cilt üzerinde ferahlatıcı etkiye sahiptir. Ancak alerjiye neden olabilir. Bu sebeple karışımı yaptıktan sonra elinizin bir bölgesinde deneyiniz. Alerjen etki göstermiyorsa yüzünüzde kullanabilirsiniz. At kestanesi cilt üzerinde sadece kılcal damar problemini geçirmekle kalmayıp, cilt sarkmalarını ve kırışıklık oluşumlarını engellemektedir.

Paylaş

Yorumlar