Yüzde Belirgin Olan Kılcal Damarlara Kuşburnu İle Çözüm

0

Kuşburnu, C bakımından dünyanın en zengin meyvelerinden biridir. Limona oranla 60 kat daha fazla C vitamini barındırmaktadır. Ayrıca antibakteriyel, antioksidan özellik göstermektedir. İçeriğinde C vitamini dışında A, B, E ve K vitaminleri ile magnezyum, demir, çinko, kalsiyum, sodyum…gibi bir çok minerali de barındırmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

2 Yemek Kaşığı Kuşburnu

1 Su Bardağı Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu ve kuşburnunu küçük bir demliğe alınız. Ocağın altını yakınız. Kaynamaya başladıktan sonra 5-10 dakika kadar ocağın altı kısılı bir şekilde kaynatmaya devam ediniz. Süre sonunda 5 dakika kadar demlemeye bırakınız. Ardından süzme işlemi yapınız. Küçük bir şişe içine alarak pamuk yardımı ile cildinize sürünüz.

NOT: Her akşam cildinizi bu hazırladığımız su ile tonikleyiniz. Cildinizi yıkamanıza gerek yoktur. Kuruduktan sonra cildinize nemlendirici krem uygulaması yapmayı unutmayınız. Hazırlanan karışımdan arta kalan olursa buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde saklayabilirsiniz. Cilt yüzeyinde meydana gelen pembelik veya kızarıklık, mor, mavi ya da kırmızı renkteki oluşumlar kılcal damar çatlaması sorununa işaret etmektedir. Özellikle kadınlarda ve 40 yaş üstü kişilerde sıklıkla görülmektedir. Kılcal damar çatlaması probleminin oluşumunun sebepleri arasında aşırı soğuk-sıcak, rüzgar, uzun süre kortizonlu krem kulanımı, genetik hastalıklar, radyasyon ve güneşe karşı korunmayan hassas ciltlerde oluşmaktadır. Gözlemsel olarak baktığımızda tıpkı örümcek ağına benzemektedir.

Kuşburnunun faydaları nelerdir? Kuşburnu Neye İyi Gelir

Kuşburnu, C bakımından dünyanın en zengin meyvelerinden biridir. Limona oranla 60 kat daha fazla C vitamini barındırmaktadır. Ayrıca antibakteriyel, antioksidan özellik göstermektedir. İçeriğinde C vitamini dışında A, B, E ve K vitaminleri ile magnezyum, demir, çinko, kalsiyum, sodyum…gibi bir çok minerali de barındırmaktadır. Kuşburnu, cilde uygulandığında ya da vücuda doğrudan alındığında cildi gençleştirici bir çok etkiler yaratmaktadır. Oldukça faydalı bir bitkidir. Bu faydaları sizler için sıraladık: Bulaşıcı hastalıklara, soğuk algınlığına, nezle ve gribe karşı, bedenin savunma sistemlerini güçlendirir. Kan basıncını düzenler. Kan şekerini düzenler. Tonik ve besleyicidir.

İçeriğinde bulunan gamalinoleik asit sayesinde cildin canlılık kazanmasını sağlar ve güneş yanığını iyileştirme sürecini hızlandırır. Hafif bir doku ve damar büzücüdür. Kötü kolesterolün oluşumunu engeller. Romatizma rahatsızlığı olan kişilerde ağrıları hafifletir. Bedendeki güçsüzlük ve bitkinlik durumlarına karşı en iyi doğal ilaçtır. Şeker hastalığına karşı koruma görevi üstlenir. İleri derecede şeker hastaları bile kuşburnunu tüketebilir. Burada önemli olan nasıl tüketildiğidir. Örneğin; reçel olarak kullanılmasında sakınca vardır. Çünkü içinde bol miktarda şeker vardır. Ancak şekersiz kuşburnu çayı rahatlıkla tüketilebilir. Kanserli hücrelerin vücut içerisinde yayılımını engeller. Müshil etkisi vardır.Sigara ve alkolün zararlı etkilerine karşı koruyor. Safra kesesi, böbrek ve mesane sorunlarında bedeni destekler. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maskenin dilerseniz çayını da yaparak ağız yoluyla tüketebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar