Yüz Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Yaş Maya Maskesi

0

Ciltteki Kırışıklıklar ve Sarkmalar İçin Maya Maskesi

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yaş Maya

1/2 Çay Bardağı Ilık Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Su ile mayayı cam bir kase içinde bir araya getirerek tahta kaşık ile karıştırınız. Karışımı 5-10 dakika kadar karıştırarak macun kıvamına gelmesini sağlayınız. Karışımı yüzünüzün her yerine sürünüz. 30 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız. Nemlendirici bir krem sürünüz.

NOT:

1-Maskeyi 20-30 aralığındaki kişiler haftada 1 kere, 30 ve üzeri yaştaki kişilerin ise haftada 2 kez kullanması gereklidir. Kullanacağınız bu maske ile cildinizdeki kışıklıklara veda edin ve cilt renginin düzenlenmesine katkı sağlayın.

2-Maskeyi haftanın belirli bir gününde düzenli olarak yapınız.

3-Bu tarifi kuru maya ile de yapabilirsiniz. 2 yemek kaşığı kuru maya kullanılmalıdır.

4-Kuru ve yağlı cilde sahip olanlar maskeyi rahatlıkla uygulayabilir. Yağlı ciltlerdeki sivilce oluşumlarını engellerken, kuru ciltlerde pul pul dökülmelere engel olarak cildin nem-yağ dengesini korur.

5-Evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz bu maskeyi göz çevresi, dudak çevresi ve alın bölgesindeki kırışıklıkları geçirmek için kullanabilirsiniz.

6-Mayanın içeriğinde yüksek miktarda protein ve B6 vitaminlerini barındırmaktadır. Bu sebeple cildin yenilenmesini ve atık maddelerden arınmasını sağlamaktadır.

7-Buzdolabından çıkarttığınız mayayı dışarda bekleterek ılımasını bekleyiniz.

8-Maskeyi yüzünüzde denemeden önce küçük bir alerji testi yapınız. Malum her bünye her maskeye aynı tepkiyi göstermeyebilir. Bu sebeple el bileğinizin iç kısmına hazırladığınız karışımı sürüp 30 dakika bekleyiniz. Cildinizde yanma, kaşınma, kızarma gözlenmiyorsa yüzünüzde rahatlıkla uygulayabilirsiniz

Paylaş

Yorumlar