Yüz Bölgesi İçin Tuz Peelingi

0

Haftada 1 kere düzenli olarak cildinize uygulayınız. Cildinize peeling yapmadan önce cildinizi sabunla ya da yıkama jeli ile temizleyiniz. Maske sonunda kullanacağınız nemlendiricinin çok yağlı olmamasına özen gösteriniz.

Gerekli Malzemeler:

1 Tatlı Kaşığı Bal

1 Tatlı Kaşığı Yoğurt

1 Tatlı Kaşığı Tuz

Hazırlanması ve uygulanması:

Tüm malzemeleri temiz bir cam kase içinde bir araya getirerek tahta kaşıkla iyice karıştırınız. Karışımı 5 dakika kadar parmak uçları ile masaj yaparak cildinize uygulama yapınız. (Göz ve ağız çevresine gelmemesine özen gösteriniz.) 15 dakika bekleyiniz. Ilık suyla ıslatılan bir bez ile cildinizi siliniz. Bolca soğuk su ile cildinizi yıkayınız. Havlu ile kurulayınız. Nemlendirici bir krem sürünüz.

NOT: Haftada 1 kere düzenli olarak cildinize uygulayınız. Cildinize peeling yapmadan önce cildinizi sabunla ya da yıkama jeli ile temizleyiniz. Maske sonunda kullanacağınız nemlendiricinin çok yağlı olmamasına özen gösteriniz. Pütürlü bir cildim var diyorsan bu peeling adeta bir kurtarıcıdır. Tuzun derin gözenekleri temizleme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca tuz, yağ üretimini dengeleme etkisi sayesinde sivilce ve akneye yol açan bakterilerin cilt üzerinden uzaklaşmasına yardımcıdır. Mineral, vitamin ve yağ asidi bakımından zengin olan tuz peelingi ile cildiniz neme doyacak ve doğal yollardan cildin soyulmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle ölü hücreler cilt üzerinden uzaklaşmış olur ve cildin yenilenmesine olanak sağlar.

 

Paylaş

Yorumlar