Yanmış Saçlar İçin Maske Tarifi

0

Yanmış saçlara ne iyi gelir? Saçlar yandıkları takdir de, saç uçlarına dokunulduğunda kişilere keçe hissi vermektedir. Günümüzde saç bakım ürünleri, sık sık saçların boyanması, düzleştirici kullanmak, saç bakım ürünleri, saç düzleştirici, saç düzleştirici, fön makinası saç uçlarında oluşan kırıklar zamanla saçların yıpranmasına, dokunulduğunda saçların keçe gibi sertleşmesine neden olmaktadır.  Peki, yanmış saçlara ne iyi gelir? Çözümü nedir? Doğal yöntemleri nelerdir? Detaylar yazımızda..

 

Gerekli Malzemeler:

3 Tane Yumurta

3 Tatlı Kaşığı Bal

3 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı

3 Yemek Kaşığı Salatalık Suyu

Hazırlanması ve uygulanması:

Malzemeleri bir kap içine koyarak karıştırınız. Karışımı saç diplerinizden başlayarak saç uçlarına doğru masaj yaparak iyice sürünüz. Streç film ile saçlarınızı sarınız. 30 dakika bekleyiniz. Streç filmi sökünüz. Şampuan ile iyice yıkayıp durulayınız.

NOT: Bu saç bakımını 3 günde bir yapınız. Maskeyi tahta kaşık ile karıştırınız. Saçlarınızın yanmasına neden olan işlemler; Perma Kalitesiz saç düzleştiricileri Yanlış saç boyama Sürekli maşa kullanımıdır. Bu işlemleri azaltmalı ve maskemizi en az 5 kere tekrar etmemiz gerekir. Sonrasında eski güçlü saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar