Yağlı Ve Sivilceli Ciltler İçin Maya Maskesi

0

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak hem bayanların hem de erkeklerin hayalidir ve ergenlik dönemi ile beraber meydana gelmeye başlayan sivilce, siyah nokta gibi cilt problemleri kişilerin cilt görünümlerinin bozulmasına neden olmaktadır. Üstelik patlatılan ya da yanlışlıkla kopartılan sivilceler ciltte kalıcı izlere de sebep olmaktadır.

 

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Yaş Maya

1 Yemek Kaşığı Limon Suyu

Hazırlanması ve uygulanması:

Küçük bir kase içine malzemeleri koyunuz ve karışımın macun kıvamına gelmesini sağlayınız.

Karışımı, tüm yüzünüze parmak uçlarınız ile ince bir tabaka halinde sürünüz. 20-25 dakika bekleyiniz.

Öncelikle bolca ılık su ile yüzünüzü yıkayınız ve ardından açılmış olan gözenekleri küçültmek için soğuk su ile yüzünüze durulama yapınız. Cildinizi havlu ile kurulayınız. Cildinize nemlendirici krem sürünüz.

NOT: Yağlı ciltlerde, yağ oranını dengeleyen bu maskeyi düzenli aralıklarla 15 günde 1 kere olmak üzere uygulayınız. ( Ayda 2 kez ) Maske uygulaması yapıldıktan sonra güneşe çıkmayınız. Dilerseniz maskeyi akşamları yapınız. Limon suyunu taze olarak elde ediniz. Hazırladığımız bu maya maskesinin cilt üzerinde bir çok olumlu etkileri vardır. Bunlar; Ciltteki yağ ve kir temizlenir. Böylelikle cilt üzerinde bulunan gözenekler nefes alır. Ciltte biriken kir ve yağ, sivilce oluşumlarını başlatır. Maya maskesi sayesinde yağlanma sonucunda oluşan sivilcelerin oluşması engellenir. Maske içeriğinde bulunan limon ve maya, antioksidan ve C vitamini açısından etkindir. Böylelikle cildin arınmasına ve yenilenmesine katkı yapar. İlerleyen yaşla birlikte esneyen ve sıklığını kaybetmiş cildin toparlanmasına yardımcı olur. Mayanın özel içeriği sayesinde genç ve daha sağlıklı bir cilt sahibi olmanızı sağlar. Pürüzsüz bir cilt istiyorsan hemen uygulama başlamalısın. Ancak unutmaman ve ihmal etmemen gereken bir şey daha var; DÜZENLİ KULLANIM

Paylaş

Yorumlar