Yağlı Ciltlerde Sivilce Sorununa Limon Maskesi

0

Limonlu sivilce maskesi nasıl yapılır? Etkili sivilce maskesi tarifi

Özellikle çinko barındırması, cilt üzerinde bulunan bir çok yaraları daha çabuk iyileştirmektedir. İçeriğindeki vitamin ve proteinler ile de ciltte bulunan lekeleri yok etmektedir. Maskede hazır limon suyu kesinlikle kullanmayınız. Maskeyi cildinize uygulamadan önce elinizin bilek kısmında küçük birine uygulayarak alerji testi yapınız. Ciltte dayanılmayacak derecede yanma, kızarma, kaşıntı oluyorsa cildinize uygulamayınız.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yumurta

1 Çay Kaşığı Limon Suyu

Hazırlanması ve uygulanması: Öncelikle yumurtayı kırarak sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurta akı kullanılacaktır. Yumurtanın sarısını rafa kaldırınız. Yumurta akını küçük cam bir kase içine koyup üzerine taze sıkılmış limon suyunu ekleyiniz. Bu iki malzemeyi iyice karıştırınız. Hazırladığımız karışımı yüzümüzün her yerine parmak uçları ile masaj yaparak uygulayınız. 20 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Yağlı ciltlerde haftada 1 kere uygulanmalıdır. Ancak aşırı yağlı ve sivilceli bir cildim var diyorsan bu maskeyi haftada en fazla 2 kere olacak şekilde (3 günde 1 kere) uygulayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi temizleyiniz. Temiz cilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde maskeden verim alamazsınız. Gece yatmadan önce cildinize uygulayınız. Hazırladığımız bu maske cildin yağ dengesini normale getirerek ciltte sivilce oluşumlarını en aza indirmektedir. Ayrıca cildin pH dengesini de korumaktadır. Yumurtada bir çok vitaminler ( A, D, B12, E vitamini ) ve mineraller ( çinko, potasyum, magnezyum, demir, fosfor …gibi ) barındırmaktadır.

Özellikle çinko barındırması, cilt üzerinde bulunan bir çok yaraları daha çabuk iyileştirmektedir. İçeriğindeki vitamin ve proteinler ile de ciltte bulunan lekeleri yok etmektedir. Maskede hazır limon suyu kesinlikle kullanmayınız. Maskeyi cildinize uygulamadan önce elinizin bilek kısmında küçük birine uygulayarak alerji testi yapınız. Ciltte dayanılmayacak derecede yanma, kızarma, kaşıntı oluyorsa cildinize uygulamayınız. Cilt yapım yağlı, sivilcelerimden aynaya küstüm diyorsan üzülme! Elbet çare bulacağız. Ölüm harici hiçbir şey çözümsüz değildir. Sivilcelerin çıkmaya inatla ısrar ediyorsa bizde onu yok etmek için inatla mücadele edeceğiz… Yeter ki sen kararlı ol ve düzenli olarak uygulamaya devam et. Sonrasında mucizelere birlikte tanık olalım. Evde kolaylıkla bulunabilen malzemeler ile sizde bakım yapmayı ihmal etmeyin! Sevgili okuyucular Lütfen maskeyi uyguladıktan bir kaç gün sonra maskeden nasıl bir verim aldın bunu bizimle paylaşırsan çok seviniriz. Maskeyi kullanacak olan arkadaşlar için referansımız siz olursunuz. Yorum kısmına bekliyoruz.

Paylaş

Yorumlar