Yağlı Ciltler İçin Sivilce Giderici Maske

0

Cilt sağlığı açısından tehlike oluşturan sivilceler, ister bayan olsun isterse erkek hepimizin ortak sorunu sivilceler bazen gerçekten can sıkıcı bir durum yaratabilmektedir. Sivilcelerden kurtulmak isteyenler neredeyse her yolu denemekte ve sivilcelere çözüm aramaktadır evde hazırlayabileceğiniz doğal ve bitkisel maskeleri uygulayarak, sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sizler için araştırma yaparak en iyi ve etkili sivilceleri yok eden sivilce maskesini kolaylıkla hazırlayabilir, daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Gerekli Malzemeler:

1 Tatlı Kaşığı Kil

1 Tatlı Kaşığı Yeşil Çay

1 Tatlı Kaşığı Bal

2 Tatlı Kaşığı Aloe Vera Jeli

Hazırlanması ve uygulanması:

Malzemelerin hepsini küçük bir cam kase içine alarak iyice karıştırınız. Karışımı göz çevresi dışında kalan bölgelere sürünüz. 25 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Yağlı ciltler, sivilce oluşumuna daha çok müsaitlik gösterir. Bu sebeple haftada 2 kere düzenli aralıklarla bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu maske sadece sivilceleri yok etmekte kalmayıp, siyah nokta ve gözeneklerde birikmiş olan kiri temizler. Cildin ne oranınını dengeleyerek sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Paylaş

Yorumlar