Yağlı Ciltler İçin Gözenek Sıkılaştırıcı Salatalık Maskesi

0

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler Ve Maske Tarifi

Gözeneklere karşı etkili olan bu yöntem ile cilt üzerinde olumlu etkiler elde edebilirsiniz. Gözenekleri küçülten bu maskeyi hergün 1 ay boyunca yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Salatalık

1 Yemek Kaşığı Gül Suyu

Hazırlanması ve uygulanması:

Salatalığı yıkayınız ve salatalığın kabuğunu soymadan blenderden geçirerek suyunu çıkartınız. Salatalık suyunu temiz bir küçük kase içine alınız. Salatalık suyunun üzerine gül suyunu ekleyip iyice karıştırınız. Karışımı cildinize sürünüz. 25 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yüzünüzü yıkayınız. Kağıt havlu ile cildinizi kurulayınız.

NOT: Yağlı ciltler, cilt üzerinde yapışan kirleri adeta içine hapseder. Ciltte yağ bezesi, sivilce, siyah nokta oluşumları baş gösterir. Bunlar zamanla gözenekler halinde cilt üzerinde kendini gösterir. Gözeneklere karşı etkili olan bu yöntem ile cilt üzerinde olumlu etkiler elde edebilirsiniz. Gözenekleri küçülten bu maskeyi hergün 1 ay boyunca yapabilirsiniz. Cildinizin yağ durumuna göre süreyi kendiniz belirleyiniz. (yani 2-3 günde yapmak gibi) Salatalık gözenekleri küçültmek için doğal bir sıkılaştırıcıdır. Salatalık suyuna gül suyu yok ise limon suyu da ekleyerek aynı sonucu elde edebilirsiniz. Bu maske cildinizin bağ dokularını sağlıklı hale getirir. Canlı bir cilt görünümü elde etmenizi sağlar.

Paylaş

Yorumlar