Yağ Yaktıran Ve Kilo Verdiren Elmalı Detoks Tarifi

0

Yazın yaklaşması ile kışın alınan fazla kilolar verilmek istenmekte. Sizin için hazırladığımız bu detoks suyu, 1 ayda 2-6 kilo vermenizi sağlayacaktır. Ancak her bünyenin birbirinden farklı olduğunu düşünerek hareket edin. Düzenli olarak uygulandığında vücudunuzdaki fazla yağlardan (özellikle göbekteki yağlardan) kurtulabilirsiniz.

ZAYIFLAMA KÜRÜ(YEŞİL ELMA DETOKSU

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Büyük Boy Limon

1 Tane Çubuk Tarçın

1 Tatlı Kaşığı Yeşil Çay (1 tane poşet yeşil çayda olabilir)

1/5 Çay Kaşığı Toz Karabiber (5 tane öğütülmemiş karabiberde olabilir)

2 Küçük Parça Taze Zencefil

2 Tane Yeşil Elma

5 Tane Yasemin Çayı

10-20 Dal Maydanoz

1,5 Litre Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Limonu 2’ye bölünüz. Taze zencefili bir yumurtanın yarısı büyüklüğünde 2 küçük parçaya bölünüz. Maydanozları yıkayıp birkaç parçaya bölünüz. 2 yeşil elmayı kalın kalın soyup kabuklarını ayırınız. Çubuk tarçını, yeşil çayı, karabiberi, taze zencefili, limonu, maydanozları, elma kabuklarını bir tencere içine koyunuz. Tüm malzemelerin üzerine 1,5 litre soğuk su ekleyiniz. Tencereyi ocağa alarak orta ateşte ısıtmaya başlayınız. Kürümüz kaynamaya başlayınca 5 dakika kadar kaynatmaya devam ediniz. Ocağın altını en düşük dereceye getirip 5 dakika kadar daha kaynatınız. Süre sonunda ocağın altını kapatıp, tencerenin ağzı kapalı bir şekilde demlemeye bırakınız. Tenceredeki detoks suyu soğuyunca süzüp gün içinde tüketmeye başlayınız.

NOT: Yazın yaklaşması ile kışın alınan fazla kilolar verilmek istenmekte. Sizin için hazırladığımız bu detoks suyu, 1 ayda 2-6 kilo vermenizi sağlayacaktır. Ancak her bünyenin birbirinden farklı olduğunu düşünerek hareket edin. Düzenli olarak uygulandığında vücudunuzdaki fazla yağlardan (özellikle göbekteki yağlardan) kurtulabilirsiniz. Haftada 2 kere belirli aralıklarla (araya gün girmesi gereklidir) yapmanız yeterli olacaktır. 1 ay boyunca düzenli olarak yapınız. Hazırlanan detoks suyunu tüketeceğiniz gün yapabildiğiniz gibi bir gün önceden de yapıp buzdolabında saklayabilirsiniz. Tadı çok keskin ve ekşimsi olan bu detoks suyunu yaptığınız gün yenilmesi, içilmesi ve yapılması gerekenler vardır.

Bunlar; Sabah, öğle, akşam öğünlerinde yemek olarak sadece her öğüne 1’er haşlanmış yumurta düşecek şekilde (toplamda 3 yumurta) yenmelidir. Gün içinde acıktığınız zamanlarda kabuğunu soyduğumuz 2 yeşil elma yenilmelidir. Günde 30-45 dakika egzersiz ya da spor yapılmalıdır. Bolca su içilmelidir. Günde en az 2,5 litre su tüketimi yapılmalıdır. Hazırladığımız detoks suyu, aynı gün içinde bitene kadar tüketilmelidir. Gün içinde bitki çayı ve kahve içmek (en fazla 2 fincan) serbest. Tabiki aşırıya kaçmamak şartıyla. İçilen çay ve kahve şekersiz ve sütsüz olmalıdır. Çok acıkırsanız fazla kalorisi olmayan meyvelerden (elma, erik..gibi) tüketebilrsiniz.

Ancak içinde aşırı şeker barındıran meyvelerden uzak durunuz. Tatlı ve hamurlu gıdalardan (poğaça, börek, kek) mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösteriniz. Beyaz ekmek yememeye özen gösteriniz. Mümkünse hiç yemeyiniz.Hamilelerin, emziren annelerin , böbrek rahatsızlığı ve tansiyonu olanların yapması uygun değildir. Uygulayan arkadaşlar, lütfen yorum kısmına gelişmelerden haberdar ediniz. Kullanmak isteyen arkadaşlarımıza referans olmak istemez misin? Paylaştıkça çoğalan tek şey bilgidir. Bilgilerimizin çoğalması dileğiyle!… SAĞLICAKLA KALIN…

Paylaş

Yorumlar