Yağ Yakan Ve Toksinleri Atan Bitkisel Çay

1

Kilo verme konusunda oldukça etkili malzemelerle hazırlanan bu çayı, yaptığınız gün tüketiniz. Günde 3 kez öğünlerden (sabah-öğle-akşam) 10-30 dakika önce tüketiniz. En az 1 hafta kadar tüketiniz. İstediğiniz kiloya erişinceye kadar uygulayabilirsiniz.

 

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Elma

1 Tane Limon

1 Tane Form Çayı

1 Tane Çubuk Tarçın

5 Tane Karanfil

1 Çay Kaşığı Karabiber

1 Çay Kaşığı Biberiye

1 Litre Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Elma ve limonu yıkayınız. Elmanın kabuğunu soymadan ve çekirdeği ile birlikte 8-10 parçaya bölünüz. Limonun kabuğunu soymadan ve çekirdeği ile birlikte ince ince dilimleyiniz. Tencere içine 1 litre suyu koyunuz. Tencere içindeki suyun üzerine elma parçalarını, limon dilimlerini, çubuk tarçını, karabiber ve karanfili ekleyip hafifçe karıştırınız. Tencereyi ocak üstüne alarak orta ateşte kaynamaya bırakınız. Tenceredeki limon ve elmalar yumuşayana kadar kaynatma işlemine devam ediniz. Kaynama işlemi bitince ocağın altını kapatınız ve form çayınıda karışıma ekleyip 5 dakika demlenmesini bekleyiniz. Demlenme sağlandıktan sonra form çayını kürün içinden alınız. Hazırladığımız çayı cam bir sürahiye süzünüz. Sıcak veya soğuk olarak tüketmeye başlayınız.

NOT: Kilo verme konusunda oldukça etkili malzemelerle hazırlanan bu çayı, yaptığınız gün tüketiniz. Günde 3 kez öğünlerden (sabah-öğle-akşam) 10-30 dakika önce tüketiniz. En az 1 hafta kadar tüketiniz. İstediğiniz kiloya erişinceye kadar uygulayabilirsiniz. Aç karnına tüketmek daha faydalıdır. Şayet aç karnına tüketemiyorsanız öğünlerden 1 saat sonra tüketebilirsiniz. Hergün yeniden hazırlanması gereklidir. Yeşil elmayı kullanırsanız çay daha etkili sonuçlar vermektedir. Çünkü kalorisi oldukça düşüktür. Çayın içine karanfil koymayı kesinlikle ihmal etmeyin! Çünkü sindirimi çalıştırarak, metabolizmanın hızlanmasını kolaylaştırmaktadır. Bu kür, iştahı keser. Ayrıca yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı özellik içeren malzemelerle hazırlanması, özellikle göbek yağlarını eritmede etkilidir. Hamileler, emziren anneler ve tansiyon hastalarının bu kürü içmemesi önerilir. Evde yapımı oldukça kolay bu çayı uygularken diyet yapmayı ve spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Çayla birlikte hem diyet hem de spor kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır. Herkesin metabolizması farklıdır ancak 1 haftada 2-4 kilo arasında bir kilo vermeye yardımcıdır. Kilo vermek isteyenlerin sağlıklı bir vücut elde edebilmesi için ana şartı mutlaka uygulaması gereklidir. Nedir o ana şart? Tabiki GÜNLÜK SU TÜKETİMİ! Tüm metabolizmanın düzenli işlev görebilmesi için vücudumuzun suya ihtiyacı olduğunu unutmayalım.

Paylaş

Yorumlar