Vesvese sıkıntı ve üzüntü gidermek için okunacak dualar

0

 Şeytanın verdiği vesvese ve sıkıntı gidermek için üzüntülü anlarda vücut ağrıları için tembellik ve ağırlık hissine karşı okunacak dualar

; Hz. Enes (ra.anh)’den şöyle  rivayet edilmiştir, Allah Rasulü  Hz.  Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem ) buyurdu: “İblisin fil hortumu gibi hortumu vardır. Onu ademoğlunun kalbine yerleştirir. Onun içinde şehvet ve lezzetler bulunur. Hortumunu yerleştirdiği kalbe vesvese verip Rabbi hakkında şüpheye düşürür. Kul:

Vesvese gidermek için okunacak dua Arapça 

Türkçe Okunuşu: Eûzü billâhis semîl alimi mineş şeytanir racim  Ve eüzü billâhi en yahdurûn* İnnelláhe hüves semiul alîm*

 Duanın Manası: “Huzurdan kovulmuş olan şeytanın şerrinden her şeyi  bilen, duyan Allah’a sığınırım. şeytanların bana gelip yanımda bulunmalarından da yine Allah Teala’ya sığınırım, Şüphesiz Allah, her şeyi duyan ve bilendir”  derse hortumunu hemen kalpten çekiverir” (deylemi”

 

 Üzüntü Gidermek İçin dua 

 

Allah Resulü Hz. Peygamber  (s.a.v.) buyuruyor:

“Herhangi bir kul bu duayı okursa, Allah  Teala mutlaka onun üzüntüsünü giderir.” (Ramuz el-Ehadis)

Üzüntü Duası Arapça Okunuşu

üzüntü duası

Türkçe okunuşu: “Allâhümme rabbes semâvâtis seb’ı ve rabbel arşil azıymi ikfini külle mühimmin min haysü şi’te min eyne şi’te*”

 

 Vücut Ağırlığına Karşı Okunacak Dua 

 

Hz. Peygamberimiz (sav) sağ elini ağrıyan yerin üzerine koyar ve şu duayı okurdu;

vücut ağrısı için dua

vücut ağrısı için dua

Vücut ağrısı için duanın Türkçe okunuşu; Bismillahirrahmanirrahim “Bismillahi erkıyke min külli şey’in yü’ziyke ve min şeri külli nefsin ev aynin hâsidin allâhü yeşfike*”

Tembellik ve Ağırlık Hissine Karşı Dua 

 

Tembellik ve ağırlık hissine karşı, Bir kimse kendinde bir ağırlık, sıkıntı, halsizlik veya tembellik hissediyorsa aşağıdaki duayı misk, safran ve gülsuyu karışımı bir mürekkep ile yazıp üzerinde taşırsa  Allah’ın izniyle artık bu rahatsız edici durumlardan kurtulur. Defalarca tecrübe edilmiştir. (Mecmüatü’t-Deavat)

dua

 

Paylaş

Yorumlar