Varisler İçin At Kestanesi İle Uygulama

0

Varisler İçin At Kestanesi İle Uygulama At Kestanesi Varis Oluşumunu Azaltır

Varisler İçin At Kestanesi İle Uygulama

Malzemeler: At Kestanesi Jeli

Hazırlanması ve uygulanması:

At kestanesi jelinden avuç içinize bir miktar alınız ve varisli olan bölgeye masaj yaparak sürünüz.

NOT: Araştırmalar sonucunda hafif ve orta seviyedeki varisleri geçiren at kestanesini günde 2 ( sabah-akşam ) kere düzenli olarak uygulayınız. Bitkisel olarak varisleri yok etmede etkili olan at kestanesi aynı zamanda varis ağrılarını geçirirken varisli bölgelerdeki şişkinlikleri de en aza indirir. At kestanesinin ferahlatıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Uygulandığında soğukluk ve yanma hissi verebilir. Uygulandığı bölgede kan dolaşımını artırdığından kızarma olabilir. Bu durumda endişelenmeyin. Varis; toplardamarların deri altında mavi renkte ,genişlemiş, kıvrımlar oluşturmuş şekline denir. Vücutta herhangi bir damarda görülebilen varisler genellikle kadın ve erkeklerde bacak kısımlarında daha çok görülmektedir. Varisli bir bölgedeki en belirgin belirtiler; Kaşıntı Bacaklarda ağrı ve kramp Çıkıntılı damarlar Bacaklarda yanma hissi Varisli damarlarda kanama Cilt yüzeyinde renk değişimleri veya damarlarda sertleşme… vb. gibi sorunlardır.

Varisli damarların oluşmasına neden olan birçok faktör bulunmaktadır; Hamilelik Fazla kilo Ani hormonal değişiklikler Dolaşım sistemininin bozuk olması Sürekli olarak oturmak Yürürken dik durmamak…vb sebeplerdir.

Varisli damarları tedavi etmek için bazı uygulamalar vardır. Bunları uygulayarak varisin oluşumunu en aza indirmeniz mümkündür. Uzun süre aynı hareket pozisyonunu uygulamaktan kaçınmak ( sürekli oturmamak, sürekli ayakta durmamak) Dar kıyafetlerden kaçınmak Bacakları havaya dikerek 15 dakika boyunca dinlendirmek Spor ya da egzersizler yapmak ( kan dolaşımını vücudun her yerine yaymak ) Varisli bölgelere masajlar yapmak Duş alırken en son aşamada doğuk su ile yıkanmak ( Sıcak-soğuk arasında vücutta kan dolaşımı artar) Beslenmeye dikkat etmek Sigara ve alkolden uzak durmak ( Vücutta, sigara tüketimi ile kan pıhtılaşması söz konusudur. Bu da damar tıkanmasına yol açmaktadır ) ​heartVarisli damarların görünümü vücutta kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Ayrıca vücutta oluşabilecek bir çok hastalığın habercisidir. Vücudunuzda varis var ise bu konuda uzman olan bir doktora görünmenizde fayda vardır. Ancak size önerebildiğimiz tüm bu yöntemler yeni oluşabilecek varisleri önlemeye yöneliktir. Bu nedenle, bu önerileri bir süreliğine uygulamak yerine yaşam kalitenizi artırmak için yaşam tarzı haline getirmelisiniz.

Paylaş

Yorumlar