Uzak Doğunun Geleneksel Cilt Temizleme Maskesi

0

Japonların günlük içeceği sayılan yeşil çay çok etkili bir bitkidir. İçeriğinde barındırdığı antioksidanlarla cildin erkenden yaşlanmasına izin vermemektedir. Kırışıklık oluşumu var ise geçirici özellik gösterir, cilt üzerinde kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Yüz temizleyici maske nasıl yapılır?

Gerekli Malzemeler:

4 Poşet Yeşil Çay

3 Damla Çay Ağacı Yağı

2 Yemek Kaşığı Kil

1 Su Bardağı Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle suyu cezve içine alarak kaynatınız. Yeşil çayı sıcak suyun içine atarak 5-10 dakika demlenmeye bırakınız. Kili ve çay ağacını küçük bir kase içine alınız. Kil ve çay ağacı üzerine yavaş yavaş demlenmiş yeşil çayı ekleyiniz. Ekleme işlemi yaparken bir yandan tahta kaşık ile karıştırınız. Karışımın macun kıvamına gelmesini sağlayınız. (Yeşil çayın tamamını dökmenize gerek yoktur.) Hazırlanan karışımı cildinizin her yerine parmak uçlarınız ile sürünüz. 15-20 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Cildinizi derinlemesine temizleyen ve ferahlık sağlayan bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 2 kere uygulayınız. Maskeyi uygularken göz ve dudak çevresi dışına uygulama yapınız. Özellikle yağlı ve karma ciltler için gözle görülür sonuçlar doğurmaktadır. Japonların günlük içeceği sayılan yeşil çay çok etkili bir bitkidir. İçeriğinde barındırdığı antioksidanlarla cildin erkenden yaşlanmasına izin vermemektedir. Kırışıklık oluşumu var ise geçirici özellik gösterir, cilt üzerinde kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Maskeden arta kalan olursa buzdolabında ağzı kapalı şekilde saklayabilirsiniz. Cilt tipine göre kil çeşidi değişmektedir. “Kil Hakkında Herşey” adlı makalede, hangi cilt tipine sahipseniz hangi kili kullanmanız gerektiğine dair birçok bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Arama botununa “Kil Hakkında Herşey” yazarak bilgi edinebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar