Türk Kahvesi İle Peeling Yapımı

0

Yıllardır severek içtiğimiz ata mirasımız olan ve faydaları bitkisel sağlık uzmanları tarafından defalarca belirtilen Türk kahvesinin telvesi artık peeling  sayesinde bebeklerin cildi gibi kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Gerekli Malzemeler:

1 Çay Kaşığı Bal

1 Tatlı Kaşığı Şeker

1 Tatlı Kaşığı Türk Kahvesi

Hazırlanması ve uygulanması:

Tüm malzemeleri cam bir kase içinde bir araya getirerek tahta kaşık ile karıştırınız. Karışımı yüzünüze fazla bastırmadan masaj yaparak uygulayınız. 15 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Hazırladığımız bu doğal peelingi düzenli aralıklarla haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildinize uyguladığınız bu peeling sonrası ciltteki ölü deri dışarı atılacaktır. Ciltte bulunan yağ ve kir ciltten uzaklaşarak gözenekler açılma göstereceğinden, peeling sonrası cilt tipinize uygun olan tonik uygulaması yapmanızı tavsiye ederiz. Kahve maskeleri, ciltte kan damarlarını daraltarak , ciltte bulunan şişliklerin giderilmesine de katkı sağlamaktadır. Göz altlarında bulunan morluklar ve şişlikler için harika bir çözümdür. Çünkü kahvede bulunan kafein, ciltteki şişkinliği geçirmede etkilidir. Bu sebeple kozmetik mağazalarında satılan birçok cilt bakımı ürünlerinde kafein bulunmaktadır. Cildinizdeki lekelerden kurtulmak, cildinizin daha sıkı ve genç görünmesini istiyorsanız, kahvenin faydalarından mutlaka yararlanın. Eğer maske uygulamasından sonra cildinizde kızarıklık, tahriş veya herhangi bir tepkime olursa maskeyi uygulamaya devam etmeyiniz. Genellikle hassas ciltlere kahve ağır gelebiliyor. Ancak kişiden kişiye değişebiliyor.

Paylaş

Yorumlar