Topuk Çatlaklarına Gliserinli Tedavi Yöntemi

0

Her gece yatağa girmeden önce uygulama yapmanız gereklidir. Problem ortadan kalkana kadar uygulama yapmaya devam edebilirsiniz. Bu maske uygulamasını yaptığınız haftalarda, haftada en az 1 kere topuklarınızı ölü deriden arındırmanız gereklidir.

 

Topuk çatlağına ne iyi gelir, nasıl geçer?

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Gliserin

1 Yemek Kaşığı Gül Suyu

Streç Film

Hazırlanması ve uygulanması:

Gliserin ve gül suyunu küçük bir kase içinde bir araya getirip iyice karıştırınız. Karışımı topuk çatlaklarının olduğu bölgeye masaj yaparak sürünüz. Topuklarınızı streç film ile sarınız. Yıkamanıza gerek yoktur. Yıkamak istiyorsanız dahi üzerinden 8-10 saat geçmesi gereklidir.

NOT: Her gece yatağa girmeden önce uygulama yapmanız gereklidir. Problem ortadan kalkana kadar uygulama yapmaya devam edebilirsiniz. Bu maske uygulamasını yaptığınız haftalarda, haftada en az 1 kere topuklarınızı ölü deriden arındırmanız gereklidir. Bunun için ayak törpüsü ya da ponza taşı kullanabilirsiniz. Pürüzsüz bir topuk ve ayak istiyorsanız bu adımı geçmemelisiniz. Gül suyu ve gliserinin deri dokusunu yumuşatma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde A, B, C, D ve E gibi vitaminler ile antioksidanlar barındırmaktadır. Gliserini eczanelerde, internet veya kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar