Tırnak Mantarına Doğal Çözüm

0

Uygulamaya başlamadan önce tırnaklarınızı mutlaka kesiniz. Tırnakların kısa olması gereklidir. Günde 2-3 kere tekrarlayarak ve tırnak mantarı geçene kadar uygulama yapınız. Çay ağacı yağı, antifungal ve antiseptik özellikleri ile enfeksiyonları iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

1 Çay Kaşığı Zeytinyağı

1 Tatlı Kaşığı Çay Ağacı

Yağı Pamuk

Diş Fırçası

Hazırlanması ve uygulanması:

Zeytinyağı ve çay ağacı yağını küçük cam bir kase içinde bir araya getirerek tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Pamuğu karışıma batırınız. İyice ıslanan pamuğu küçük küçük bir kaç parça bölünüz. (Tırnakların üzerinde pamuk bekletilecektir. Tırnak büyüklüğüne göre pamuğu parçalara ayırınız.) Pamuğu tırnak mantarı olan bölge üzerine yerleştiriniz. 15 dakika bekleyiniz. Süre sonunda kulanmadığınız bir diş fırçası ile tırnak mantarı olan yeri fırçalayınız. Uygulama sonunda 15 dakika daha bekleyiniz. Ardından ılık su ile yıkayınız. Havlu ile kurulama yapınız. Islak yer kalmamasına dikkat ediniz.

NOT: Uygulamaya başlamadan önce tırnaklarınızı mutlaka kesiniz. Tırnakların kısa olması gereklidir. Günde 2-3 kere tekrarlayarak ve tırnak mantarı geçene kadar uygulama yapınız. Çay ağacı yağı, antifungal ve antiseptik özellikleri ile enfeksiyonları iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple tırnak mantarına neden olan enfeksiyonları geçirmede de oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Tırnak mantarı, en yaygın görülen bulaşıcı bir enfeksiyondur. Oluşmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlar; Tırnakların herhangi bir nedenden dolayı zarar görmesi Suyun içinde veya nemli ortamlarda sürekli maruz kalma El-ayak temizliğinin çok iyi yapılmaması El ve ayakların iyice kurulanmaması(özellikle tırnak dipleri) Ayakları terleten ayakkabı seçimi Sporcu iseniz Sigara kullanımı Bağışıklık sisteminin zayıflaması Şeker hastalığı var ise Sedef hastalığı bulunuyorsa… gibi sebepler tırnak mantarına neden olan durumlardır. Tırnak mantarı, erkeklerde kadınlara oranla daha fazla bulunmaktadır. Yaş ilerledikçe tırnak mantarına yakalanma riski daha da yükselir. Ayrıca aile bireylerinin birinde tırnak mantarı var ise (ortak eşya kullanımı ile) bulaşıcı özelliğinden dolayı aile bireylerinin diğerlerine de geçme olasılığı yüksektir. Bu da tırnak mantarına yakalanma sebepleri arasında sayılmaktadır. heartAyrıca tırnak mantarı oldukça inatçı bir enfeksiyondur. Düzenli kullanım ve uygun doğal ürünler ile tırnak mantarından kurtulabilirsiniz. Sağlıklı olmak; vücudun her yerine özenle bakmak demektir. Lütfen kişisel bakımınızı yaparken özenle yapınız. Aceleye getirmeden, bıkmadan uygulama yapmalısınız ki sağlığınız yerinde olsu

Paylaş

Yorumlar