Son nefeste iman üzere ölmek için dua |Bağışlanma duası 

0

Allah’ım! Sen benim Rabbimsin! Senden başka hiçbir ilah yoktur. Beni Sen Yarat tın. Ben Senin kulunum: gücümün yettiği kadarıyla Sana (ezelde) verdiğim sözün ve vaadin üzere bulunuyorum. Yaptığım fenalıkların şerrinden sana sığınırım. Üzerimde olan nimetlerini itiraf ederim, günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü Senden başka hiçbir kimse günahları mağfiret edemez. Amin

 

İmamm-ı Gazali, son nefeste iman üzere ölmek için aşağıdaki duanın sabah namazlarının sünneti ile  farzı arasında okunmasını tavsiye etmiştir.

Son nefeste iman üzere ölmek için duanın arapçası

dua

Son nefeste iman üzere ölmek için duanın Türkçe okunuşu

Bismillahirrahmanirrahiym.

*Ya hayyü ya kayyümü ya bedias semavati vel erdı ya zel celáll vel ikram * Allahümme inni es’elüke en tuhyiye kalbi bi nuri ma’rifetike ebeden ya allahü ya allahü ya rahmânü ya rahiymü bi rahmetike yà erhamer râhimiyn

 

Günahları affettiren dua,  Tövbe istiğfar, Bağışlanma duası 

Allah Resulü  Hz. Peygamber (s.a.v.) buyuruyor:

“Sabah namazının ardından yüz defa Sübhanellah”. yüz defa “La ilahe illallah”. yüz defa da “Allahü Ekber” diyen kimsenin günahları, denizlerin köpüğü kadar bile olsa mağfiret olunur.” (Nesei)

“Cuma günü sabah namazından önce, üç defa şu duayı okuyan : Estağfirullâhel azıymellezî lâ ilâhe illà hüvel hayyul kayyûme ve etúbü ileyh* diyen kimsenin günahları, denizlerin köpüğü kadar bile olsa, mağfiret olunur.” (İbnü’s-Sünni)

Paylaş

Yorumlar