Siyah Noktalar İçin Mısır Unu-Yumurta Maskesi

0

Siyah noktalar üzerinde oldukça ekili olan bu maskeyi düzenli aralıklarla 2 günde 1 kere cildinize uygulayınız. Siyah noktalarda azalma görüldüğünde uygulama sıklığını azaltabilirsiniz. Siyah noktaların oluşumunun sebebi geniş gözeneklerdir.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yumurta

Mısır Unu 1 Tatlı Kaşığı

Arıtılmış Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle yumurtayı kırarak sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurtanın sarısı kullanılacaktır. Yumurtanın beyazını rafa kaldırınız. Yumurta sarısını küçük bir cam kaseye alınız. Üzerine yavaş yavaş mısır unu ilave ediniz. Bir yandan da yumurta sarısı ve mısır ununu karıştırınız. Karışımın hamur kıvamına gelmesini sağlayınız. Hamur kıvamına gelen karışımın içine suyu ekleyerek tekrardan karıştırınız. Karışımı cildinize 5 dakika boyunca parmak uçlarınız ile masaj yapınız. 10 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile cildinizi yıkayınız. Kağıt havlu ile cildinizi kurulayınız.

 

NOT: Siyah noktalar üzerinde oldukça ekili olan bu maskeyi düzenli aralıklarla 2 günde 1 kere cildinize uygulayınız. Siyah noktalarda azalma görüldüğünde uygulama sıklığını azaltabilirsiniz. Siyah noktaların oluşumunun sebebi geniş gözeneklerdir. Hazırladığımız bu maske geniş gözeneklerin küçülmesine yardımcı olmaktadır. Kozmetik dünyasına hızlı bir giriş yapan mısır unu, düzenli ve bilinçli bir kullanım sağlandığı takdirde olumlu sonuçlarını görmek mümkündür. Cilt üzerinde peeling etkisi ile ölü derilerin atımına yardımcı oluyor ve içerdiği vitaminler sayesinde cildin elastik yapısını artırarak yaşlanmayı da önlemektedir. Maskeyi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü sabunla temizleyiniz. Yumurta büyüklüğü göz önüne alınarak mısır unu miktarı belirtilmemiştir.

Paylaş

Yorumlar