Sivilceler İçin Türk Kahvesi Maskesi

0

Ciltteki sivilcelerin ve siyah noktaların oluşmasını engelleyen bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sivilcelerin oluşmasına neden olan fazla yağın cilttler uzaklaşmasını sağlar.

 

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Türk Kahvesi

1 Tane Orta Boy Limon

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle limonu yıkayınız ve ikiye bölünüz. Maskemizde limonun yarısı kullanılacaktır. Limonun yarısını rafa kaldırabilirsiniz. Küçük cam bir kase içine kahveyi koyunuz. Kahvenin üzerine yarım limonun suyunu sıkıp tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Karışımı, parmak uçları ile yüzünüze dairesel hareketler yaparak sürünüz. 10-15 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Ciltteki sivilcelerin ve siyah noktaların oluşmasını engelleyen bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sivilcelerin oluşmasına neden olan fazla yağın cilttler uzaklaşmasını sağlar. Kahvedeki kafein sayesinde kan dolaşımı hızlanmaktadır ve kahvenin taneli olması peeling görevi yapar. Bu da daha canlı bir cilt görünümü elde etmenizi sağlar. Yine aynı şekilde limondaki bol C vitamini sayesinde cildin ihtiyacı olan vitaminler sağlanmış olur. Vitaminle beslenmiş bir cilt, harika bir görünüme sahiptir. Cilt canlı ve parlaktır. Kırışıklık eğilimi en aza indirgenmiş olur. Maskeyi cildinizde denemeden önce el bileğinin iç kısmında küçük bir alerji testi yapınız. Çünkü bazı ciltler, limonun asidik özelliğinden dolayı tahriş olabilir.

Maskenin uygulama aşamasını bilekte denedikten sonra, dayanılmayacak derecede herhangi yanma, kaşınma var ise yüzünüzde kesinlikle uygulamayınız. Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu maskeyi mutlaka deneyiniz. İlk uygulamada bile etkisini göreceksiniz. Sizde deneyimlerinizi yorum kısmında yorum yaparak bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Maskeyi kullanmak isteyen arkadaşlarımız için referansımız siz olun. SAĞLICAKLA KALIN!…

Paylaş

Yorumlar