Sivilceler İçin Çörek Otu Bal Maskesi

0

Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği çörek otu maskesi, cildinize peeling etkisi gösteren ve sivilcelerin oluşumunu engellemektedir. Bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Çörek Otunun Faydaları ve Çörek Otu Maskesi Nasıl Yapılır

Gerekli Malzemeler:

1 Tatlı Kaşığı Çörek Otu

1 Tatlı Kaşığı Bal

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle çörek otunu öğütmeniz gerekmektedir. Çörek otunu havanda döverek ya da kahve öğütücü makine çekerek öğütme işlemini yapınız. Öğütülen çörek otu ile balı bir kase içinde, tahta kaşık ile homojen bir karışım elde edene kadar karıştırınız. 4-5 saat maskenin oda sıcaklığında dinlenmesini bekleyiniz. Karışımı yüzünüze (göz çevresi hariç) parmak uçları ile masaj yaparak sürünüz. 20 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği çörek otu maskesi, cildinize peeling etkisi gösteren ve sivilcelerin oluşumunu engellemektedir. Bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi sabunla iyice temizleyin ve ardından kurulayınız. Maskeyi temizlenmiş cilde yapmanız daha çok fayda sağlar. Deri altına daha kolay emilim sağlayarak daha hızlı olumlu sonuçlar doğurur. Çörek otu, cildimiz için başlı başına şifa kaynağıdır. Antioksidan özelliği ve içeriğindeki yüksek aminoasitler sayesinde cilt problemlerini gidermede etkili bir bitkidir. Vücudumuzun üretemediği ama ihtiyacımız olan yağ asitleri bolca bulunmaktadır. Omega 3 deposudur. Cilt sağlığı açısından birçok fayda sağlayan çörek otu, cildin pürüzsüz olmasına olanak sağlamakta, canlı hücre oluşumlarını destekleyerek daha canlı bir cilde kavuşmanıza yardımcıdır. Halk arasında kara habbe olarakta bilinen çörek otunun faydalarını sıralamak gerekirse; Ergenlik döneminde çıkan sivilce ve aknelerin oluşmasını en aza indirir. Peeling etkisi ile ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Gözeneklerde biriken yağ ve kiri yok eder. Cildin nemlenmesine olanak sağlar. Kırışıklık oluşumunu geciktirmektedir. Cildi dolgunlaştırıcı özelliğe sahiptir. Amioasit içeriği ile ciltte bulunan koyu lekeleri azaltarak zamanla yok olmasını yardımcıdır. Cilt kanseri gibi hastalıkların oluşma riskini azaltmaktadır. Ciltte mantar oluşmasını engellemektedir.

Doğal reçeteler bizler için mucizevi etkiler yaratmaya devam ediyor. Çörek otu da çok faydalı bir bitkidir. Evinizde kolaylıkla bulunabilen ve uygulanabilen bir maskedir. İlk kullanımında bile hemen etki gösterir. Ancak yüzünüze uygulamadan önce küçük bir alerji testi yapınız. Bu maskenin önemini anlamlı kılan (Allah’ın sevgili Resulü) Hz. Muhammed’in (sav) sözünü hatırlatmak istiyorum: “Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın.” (Hz. Muhammed) Sizlere de şifa olması dileğiyle! Sağlıcakla kalın…

Paylaş

Yorumlar