Sivilce Geçiren Bitkisel Sabun Çeşitleri

0

Sivilceleri geçirmenin en temel basamağında cildi temiz tutmak yer alır. Cildimizi temizlerken sabun seçiminde dikkatli ve özverili olmak gereklidir. Çünkü kaliteli olmayan sabunlar ciltte bir çok problemin olmasına neden olmaktadır. Sabun seçimi yaparkende mutlaka doğal olmasına özen gösteriniz.

Kekik sivilce sabunu cilde faydaları

Sivilceleri kurutmaya yarar. Cilt üzerinde kan dolaşımını hızlandırır ve sivilce geçirmede oldukça etkin bir sabun çeşidir. Cilt yüzeyinde oluşan ve kızarıklık ve döküntüleri gidermede etkilidir. Ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar.Ancak tek dezavantajı cildi germesi ve kurutmasıdır. Ayrıca cilt üzerinde hafif yanma hissiyatı verebilir. Fakat bu durum korkulacak bir durum yaratmaz. Ciltte 1 hafta gibi kısa bir sürede sivilceleri yok eder.

Bıttım sabununun cilde faydaları

Özellikle ergenlikte meydana gelen akne ve sivilceler, kişilerde psikolojik travma yaratmaktadır. Sizleri bu sorundan kurtaracak en etkili sabunlardan bir tanesi olan Bıttım sabunu, sivilce kurutmada oldukça etkilidir. Cilt yüzeyindeki iltihabı kurutmada etkilidir.Bıttım sabunu, antiseptik özellik içerir. Aynı zamanda cildin temizlenmesine katkı sağlayarak cildin nefes almasını sağlar ve düzenli kullanım ile cilt lekelerini giderir. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Çay ağacı sabunun cilde faydaları

Çay ağacı yağı ciltteki sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Çay ağacından elde edilen bu sabunda aynı şekilde ciltte bulunan sivilceleri yok etmede yardımcı olur.Ciltte nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Ciltte leke görünümünü azaltır ve cildi parlatır.

Güllü sabunların cilde faydaları

Özellikle ciltte bulunan siyah noktaları geçirmede etkilidir. Cildinizde hem siyah nokta hem de sivilce var ise güllü sabunları tercih edebilirsiniz.

Kayısı sabunun cilde faydaları

Cildi temizlemek ve sivilcelerin daha hızlı iyileşmesini sağlamak için kullanılır. Aynı zamanda cildi parlatma etkiside bulunmaktadır.

Zeytinyağlı sabun cilde faydaları

Zeytinyağı, sivilceler üzerinde antibiakteriyel özellik göstererek sivilceleri geçirmede etkilidir. Ayrıca içeriğindeki vitamin ve mineraller ile cildin daha temiz ve güzel gözükmesine katkı sağlar.

Havuç sabunu cilde faydaları

Havucun yapısal özelliği kurutucu olmasıdır. Bu sebeple sivilceler üzerinde de kurutma etkisi bulunmaktadır. Ayrıca güneş lekeleri ve çiller için de kullanılabilinir.

Limonlu sabun cilde faydaları

Havuç gibi limon da yapısal olarak kurutucu özelliğe sahiptir. Bu sebeple sivilceler üzerinde oldukça etkilidir.

Keçi sütü sabununun cilde faydaları

Sivilceleri ve sivilce lekelerine iyi gelen bir sabundur. Ancak bazı ciltler, keçi sütü sabununa karşı hassas olabiliyor. Bu sebeple yüzünüze uygulamadan önce ellerinizde deneyiniz. Herhangi bir sıkıntı görülmüyorsa yüzünüzde ve alnınızdaki sivilceleri harika bir şekilde kurutacaktır.

Okaliptus sabunu cilde faydaları

Sivilce geçirmede oldukça etkindir. Kısa bir sürede sivilcelerinizi kurutmaya yarar.

Ihlamur sabunu cilde faydaları

Ciltte bulunan iltihaplanmaları geçirmede etkilidir. Özellikle akneli sivilceleri kurutur ve yok eder. Ayrıca cilt lekerine de iyi gelmektedir.

Kükürtlü Sabunun Faydaları ve Kullanımı

Özellikle aşırı yağlı ciltlerde yağlanma problemini ortadan kaldırır. Yağlanmanın beraberinde ciltte oluşan sivilceleri geçirmede etkilidir. 14-17 yaşlarda kullanılabilecek ergenlik sabunudur. Kükürtlü sabun, cilt yüzeyinde cilde peeling etkisi yaratarak zararlı mikroorganizmaların uzaklaşmasını sağlar. Sırtta bulunan sivilceleri geçirmek için de kullanabilirsiniz.

NEUTROGENA SİVİLCE SABUNU

Sivilceleri kurutan bu sabun aynı zamanda cildin temizlenmesine katkı sağlamaktadır.

SEBAMED SİVİLCE SABUNU

Ergenlikte ve regl dönemlerde patlak veren sivilceleri geçirmede oldukça etkilidir. Bu sabun çeşidi, ayrıca gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin temizlenmesine katkı sağlar ve bakterin üremesine engel olur. Sebamed, özellikle bebek ürünleri üzerine geliştirdiği ve formüle ettiği bu kozmetik ürünlerde çok fazla kimyasal ürüne yer vermemektedir. Bu sabunu kullanırken göz altlarına gelmemesine dikkat ediniz. Hassas cilde sahip olanlar rahatlıkla kullanabilir.

BELLO DORA SİVİLCE SABUNU

Biberiye, kükürt ve kil mineralleri ile elde edilen bu sabun, hem antibakteriyel hem de mikrop öldürücüdür. Cilt bu sabun ile temizlendiğinde gözenekleri açar ve cildi gerginleştirir. 1 hafta gibi kısa bir süre içinde ciltte gözle görülür düzelmeler meydana getirir. Aynı zamanda bu sabun, yağlı ciltlerde yağ oranını dengeler ve ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesine katkı sağlar.

NİLERA OKYANUS SABUNU

İçeriğinde okyanus suyu, yosun özü ve bitkisel yağlardan oluşan bu sabun, sivilce ve akne tedavisinde kullanılır. Nilera okyanus sabunu, ciltteki yağ ve kirin temizleyerek siyah noktaları yok eder. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olan bu sabun ile pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Kuru ciltlere sahip kişiler bu sabun çeşidini tercih etmemelidir. Çünkü sivilceleri kuruturken cildide beraberinde kurutmaktadır. Daha çok yağlı ciltlerde sivilceleri geçirmek için kullanılmalıdır.

FRANSIZ LAVANTASI SABUNU

17 yaş ve altı kişilerde kullanılması yasaklı olan bu üründe sivilce problemini yok eder. Ayrıca cilt üzerinde bir çok faydası bulunmaktadır. Ciltte hücre yenilenmesine katkı sağlar, iltihap oluşumunu engeller, ciltte oluşan yanıklara karşı tedavi edicidir.

İMEX SİVİLCE SABUNU

Tüm ciltler için uygun olan bu sabun, ciltteki sivilce problemini ortadan kaldırmaktadır. Çünkü içeriğinde alkali içermediğinden sivilce ve siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Cildi temizleyerek gözenekleri kapatmaz. Aynı zamanda imex sabunu, bir nemlendirici özellik göstererek cildin daha yumuşak olmasını sağlar.

Tüm sabun çeşitlerini günde en az 2 kere sabah ve akşam olmak üzere uygulamalısınız. heartBitkisel ürün özelliğine sahip sabunları

AKTARLARDAN ve ECZANELERDEN temin ediniz.

Değerli arkadaşlar! Sizinde kullandığınız ve harika bir ürün dediğiniz başka sabun çeşitleri var ise yorum kısmında lütfen bilgi alışverişi yapalım. (Marka adı altında üyelik davet eden ve satışını yapmak isteyen kişilerin yorumları silinir. ) Bilgiler, paylaştıkça çoğalır. Sevgiler..

Paylaş

Yorumlar