Şeytan insanları namazdan nasıl alıkoyar?

0

Şeytanın insanı namazdan alıkoyma metodları nelerdir?

Ezan, farz namazları için gün içinde belirli vakitlerde topluma namaz saatlerini bildiren ve her namazın kişinin kurtuluşuna vesile olacağını söyleyen mübarek kelimelerdir. Yani ezan okunduğu zaman her Müslüman Rabbinin huzuruna çağırılır. Kimisi daha ezan okunmadan abdestinin alıp beklerken kimisi tembellik eder.
Bu tembelliğin temelinde şeytanın vesveseleri vardır. Peki şeytan bizleri namazdan nasıl alıkoyar?

Kul namaz kılmak isteyince yada ezan okununca şeytan hemen vesvese verir bizlere daha vaktin olduğunu, işlerimizi bitirdikten sonra namaz kılmamizi söyler bizi meşgul eder ve bir bakarız ki namaz vakti geçmiştir.
Namaz kılarken başımızın sağa veya sola doğru bakması şeytanın vesveselerindendir. Şeytan sağa sola bakıp insanlara vesvese verirken namazin bozulmasına sebep olur.

 


Kulağımıza gelerek bizlere namazı çabuk kıldırir,tipki tavuk çiftliğinde yem yiyen tavuklar gibi çabucak kılmamizi söyler ancak dinimize göre namazın hakkını vererek duaları anlaşılır şekilde okumak gerekir. Cemaatle namaza kıldığımız zaman uydum namazı kıldıran imama diye başlarız şeytan bu zamanlarda bizleri aceleye sürükleyerek imamdan ince secdeye veya rukuya gitmenizi sağlar.
Namazda parmakların çıtlatılması da şeytanın tesbihi olduğu söylenir.
Hasta olduğumuz zaman yanımıza gelir ve iyileşince kılarım diye bize vesvese verir.

Bizlere düşen namazı hakkı ile kılmaktır. Unutmamalıyız ki her namaz bizim ahiretimizi kurtarır. 24 saatlik bir günün sadece 1 saatini namaza ayırarak ahiretimizi kurtarabiliriz. Allah bizi namazı devamlı kılan kullarindan eylesin. Bizleri şeytanın vesveselerinden korusun.

 Namaz Nasıl Kılınır, Erkekler Ve Bayanlar Nasıl Namaz Kılar 

Namaz Nasıl Kılınır, Erkekler Ve Bayanlar Nasıl Namaz Kılar

Paylaş

Yorumlar