Salatı Tefriciyye 4444 (Nariye) Duası Türkçe okunuşu Anlamı ve Fazileti

0

İbadet nedir? Bizler neden ibadet etmeliyiz?

İbadet, evreni kâinatı aklımıza gelebilecek herşeyi yoktan var eden,yoktan yaratan ol deyip olduran Rabbimize olan bağımızı, saygımızı,ona olan sevgimizi, emirlerini yerine getirmenin huzurunu sağlamak,onun vermiş olduğu her nimete sonsuz şükür etmektir. Aynı zamanda Rabbimizin bizler için yapmasını istediği şeyleri uygulamak, yapılmasını sakıncalı gördüğü günahlardan da kaçmak birer ibadettir.

İnsanın temel görevi yaratılış amacı, tüm benliğini borçlu olduğu Rabbinin emirine riayet etmek ve iyiliği emretmektir. Amel için çalışmaktadır. Bunun için Rabbimizin nelerden hoşnut olacağını,neleri yaparsak bizi seveceğini yada neleri yaparsak bizleri cezalandırılacagını bilmek de ibadetlerimizin yerine getirilmesi için çok önemlidir.

Rabbimiz bizden hiç bir karşılık beklemeden sayısız nimet bahsetmistir.bize hayat vermiştir,evreni düşünen bir varlık olan insanın önüne sermiştir. Peki bunca nimet biz akıl sahiplerine verilmişken bizi ibadetten alıkoyan nedir ?

Örneğin doğum günümüzde yada özel bir günlerde bize hediye alan kişiye karşı mahcup oluruz, peki bizden hiç bir karşılık beklemeden bu evreni bize hediye eden Rabbimize karşı mahçup olduğumuz zaman ibadetlerimizi yerine getirebiliyor muyuz ?

 

Salatı Tefriciyye Türkçe okunuşu

Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

 

Salatı Tefriciyye Anlamı

“Allahım! Bizi Peygamberimiz (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

 

 

4444 Salatı Tefriciye Duası Nasıl Okunur Nasıl Niyet Edilir 

Salatı Tefriciye okumadan önce 21 defa  “Estağfirullahel aziyme ve etübileyh” diyerek günahların bağışlanması istenir.
Ne dileği varsa onun için  niyet edilir.
Eüzü Besmele  çekildikten sonra salavat okumaya başlanır.

Çok önemli bir dileği bir isteği olan kişi dileğinin gerçekleşmesini istiyorsa bu salavatı 4444 defa  okumalıdır.

 

4444 Duası Salatı Tefeiciye Okumanın Fazileti

 

  • Hergün 41 defa  okuyanın rızkı açılır, bağlı işleri düzelir.
  • Hergün 21 defa okuyanın bol rızka nail olur.
  • Her namazdan sonra 11 defa  okuyanın rızkı çoğalır.
  • Hergün 100 defa  okuyan isteğine kavuşur Allah’ın izniyle

 

 

Paylaş

Yorumlar