Saçlardaki Kepek Sorununa Kekikli Çözüm

0

Saçlardaki kepek sorununa çözüm sunan bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Hazırladığımız bu maske, kepek sorununu ortadan kaldırdığı gibi saça canlılık katar ve saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Saçlardaki kepek için bitkisel çözüm

Gerekli Malzemeler:

3 Yemek Kaşığı Kekik

2 Su Bardağı Su

Boş Sprey Şişesi

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu bir cezve ya da çaydanlık içine alarak ocağa koyup kaynatınız. Kaynayan su üzerine kekiği ekleyip 5 dakika kadar daha kaynatma işlemine devam ediniz. Süre sonunda ocağın altını kapatınız ve hazırlayacağımız kürün ılımasını bekleyiniz. Çaydanlıktaki ılıyan kekikli suyu süzünüz ve sprey şişesine doldurunuz. Sprey şişesindeki ılık halde bulunan kekikli suyu saç diplerinden başlayarak tüm saça uygulayınız. En az 30 dakika bekleyiniz. Süre sonunda saçlarınızı bolca ılık su ile yıkayınız. (Dilerseniz yıkamayabilirsiniz ya da sabahtan yapıp akşam yıkayabilirsiniz) Havlu ile kurulayınız.

NOT: Saçlardaki kepek sorununa çözüm sunan bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Hazırladığımız bu maske, kepek sorununu ortadan kaldırdığı gibi saça canlılık katar ve saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saçlarını uzatmak isteyenlerde bu maskeyi uygulayabilirler. Saçlarınız uzun ise hazırlanan miktarı artırarak yapınız. Maskemizde kullandığımız kekik, içeriğinde zengin vitamin ve mineraller barındırmaktadır. Anti-fungal ve antiseptik bir özelliğe sahip olan timol adlı bir bileşiği içermektedir. Kekiğin saç bakımında birçok faydaları bulunmaktadır. Bunlar: Saç derisindeki bulunan kaşıntıları yok eder. Saçlarda oluşan kepek problemini ortadan kaldırır. Saç diplerinde kan dolaşımının artmasını sağlayarak saç dökülmesinin önüne geçer. Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Geç uzayan saçların daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Yeni saçların çıkmasını tetikleyicidir. heart Dünyadaki her iki kişiden biri, hayatlarının herhangi bir döneminde kepek sorunu yaşamıştır. Saçta kepek sorunu, saç derisinin soyulup dökülmesi ile meydana gelir. Saç derisi, canlı dokudan oluşmaktadır ve zaman zaman bu deri kendini yeniler. Bu yenileme esnasında kimilerinde küçük parçacıklar halindeyken kimisinde omuzlara dökülerek gözükmektedir. Kim ister ki omuzlarda beyaz beyaz, toz gibi duran parçacıkları! Kimse istemez elbetteki… Bu sebeple kepekle mücadele etmek sanıldığı gibi çok zor değildir. Düzenli bakım ile istenilen saçlara kavuşmanız mümkündür. Saçlarınıza gereken önemi mutlaka veriniz. Bakımlı saçlara kavuşmak için hazırlanacak bu kür, evde kolaylıkla da yapılmaktadır. Mutlaka deneyiniz. Deneyimlerinizi diğer arkadaşlarla paylaşmanızı diliyoruz.

 

Paylaş

Yorumlar