Saç Dökülmesine Karşı Yumurta Sarısı Maskesi

0

Hazırladığımız maske, çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan harika bir besin değeri içerir.Yumurta sarısının saça faydaları sadece dökülmeyi engellemesi değildir. Ayrıca yumurta sarısı; Saçların iperksi bir görünüme kavuşmasına Saçların kolay şekillenebilir bir hal almasına Saç kırıklarının oluşumunu engellemesine Saçlarda kepek oluşumunu kontrol altına alma Saç derisinin nemlenmesine Saçların hızlı uzamasına Saçların elektriklenmesini önleme Saçların hacim, parlaklık ve canlılık kazanmasına yardımcıdır.

Gerekli Malzemeler:

2 Tane Yumurta

2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

1/2 Su Bardağı Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle temiz bir kase içine yumurtayı kırıp sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurtanın sarısı kullanılacaktır. Yumurtanın beyazını rafa kaldırınız. Yumurta sarısının bulunduğu kase içine zeytinyağı ve suyu ekleyerek homojen bir karışım elde edene kadar çatalla ya da çırpıcı ile karıştırınız. Karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulama yapınız. Tüm maskeyi saçın her yerine uyguladıktan sonra streç film ile saçlarınızı sarınız. En az 20 dakika en fazla da 60 dakika olacak şekilde maskeyi saçınızda bekletiniz. Bolca ılık su ve doğal bir şampuan ile saçlarınızı maskeden arındırınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Saçlarınızda aşırı dökülme var ise önce haftada 1 kere uygulama yapınız. Daha sonraki haftaları takip eden zamanlarda saç dökülmesi yavaşlamaya başladığında 15 günde 1 kere olmak üzere uygulayınız. Saçlarınızı yıkarken kesinlikle çok sıcak su kullanmayınız. Yumurtanın saça yapışmasına neden olabileceğinden ılık veya soğuk suyu tercih ediniz. Hazırladığımız maske, çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan harika bir besin değeri içerir.Yumurta sarısının saça faydaları sadece dökülmeyi engellemesi değildir. Ayrıca yumurta sarısı; Saçların iperksi bir görünüme kavuşmasına Saçların kolay şekillenebilir bir hal almasına Saç kırıklarının oluşumunu engellemesine Saçlarda kepek oluşumunu kontrol altına alma Saç derisinin nemlenmesine Saçların hızlı uzamasına Saçların elektriklenmesini önleme Saçların hacim, parlaklık ve canlılık kazanmasına yardımcıdır.

Paylaş

Yorumlar