Rüyada zeytin görmek anlamı nedir, neye işarettir?

0

Rüyada Zeytin Görmek, Yemek Ne Anlama Gelir?

ZEYTİN: Zeytin görmek değişik şekillerde tabir olunur: Sari zeytin üzüntü ve keder, yeşil zeytin mal ve malın kaybedilmesi, siyah zeytin ölüm ve hüzün, zarar ve ziyan anlamına gelir.

Zeytin yediğini görmek inanç sahipleri için mal; inançsız kimseler için üzüntü ve kederle tabir olunur.

Görülen zeytin kırılmış ya da ezilmişse bazı yorumculara göre iyi, bazılarına göre ise kötüdür.

Bir yerde toplanmış ve kümelenmiş zeytin görmek ibadete delalet eder.

Mağripli Cabir: “Ekmekle zeytin yediğini gören bir fayda ve menfaat görür. Sarı zeytin yediğini görenin eline mal geçer, daha sonra da elde ettiği bu malı harcayıp tüketir. Siyah zeytin üzüntü ve fesada delalet eder, demişlerdir.

Rüyada zeytin ağacı görmek ne anlama gelir?

ZEYTİN AĞACI: Zeytin ağacı görmek kutsaldır. Bir rivayete göre ilme ve berekete, bir başka rivayete göre ise akrabalarından hayır ve fayda görmeye delalet eder. Rüya sahibi dindar kimselerden ise zeytin ağacı nimetinin artması anlamına gelir.

Zeytin ağacı satın aldığını gören hayır ve menfaate, bolluk ve berekete erer. Zeytin ağacı diktiğini görenin rızkı bol olur. Zeytin ağacına çıkmak nimet sahibi olmak; zeytin ağacından inmek veya düşmek elindeki nimeti kaybetmek demektir.

Zeytin ağacı yapraklarını toplayarak evine götürdüğünü gören mal sahibi olur. Zeytin ağacını kestiğini veya devirdiğini gören kendi eliyle malını kaybeder. Zeytin ağacının kuruduğunu gören geçim sıkıntısı çeker. Zeytin ağacını suladığını veya zeytin ağacının kökünü kazıyarak kopardığını gören servet sahibi olabilmek için çalışır ve başarılı olur. Zeytin ağacının altında oturduğunu veya zeytin ağacına dayandığını gören mal ve servetine sığınır ve onlara güvenir. Zeytin ağaçlarını yaktığını gören malını kendi elleriyle telef eder.

Paylaş

Yorumlar