Rüyada Şimşek Çakması Ve Gök Gürültüsü Ne Anlama Gelir

0

Rüyada Şimşek Görmek Ne Anlama Gelir?

ŞİMŞEK: Şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinde aşırı korku meydana geleceğine işarettir. Şimşeğin ışığından bir parçasını aldığını görmek, kendisine hayır ve menfaat sağlayacak bir işi gerçekleştirmeye delalet eder. Birbiri peşi sıra şimşekler çaktığını görmek o yıl bolluk ve bereketin çok olmasına işarettir. Özellikle şimşekle birlikte hafif bir rüzgarın da olması daha iyidir. Evinde şimşek çaktığını görmek zengin olmaya işarettir. Karanlıkta şimşek çaktığını görmek gam ve sıkıntıdan kurtulmaktır. Çünkü zulmet ve karanlık, gam ve sıkıntı; şimşek ise nur, aydınlık ve ferah demektir.

Şimşek Gök Gürültüsü İle İlgili Ayet

اَوْ كَصَيِّبٍ مِنَ السَّمَٓاءِ ف۪يهِ ظُلُمَاتٌ وَرَعْدٌ وَبَرْقٌۚ يَجْعَلُونَ اَصَابِعَهُمْ ف۪ٓي اٰذَانِهِمْ مِنَ الصَّوَاعِقِ حَذَرَ الْمَوْتِۜ وَاللّٰهُ مُح۪يطٌ بِالْكَافِر۪ينَ

Türkçe Okunuşu: Ev kesayyibin mine-ssemâ-i fîhi zulumâtun vera’dun veberkun yec’alûne esâbi’ahum fî âżânihim mine-ssavâ’iki hażera-lmevt(i)(c) va(A)llâhu muhîtun bilkâfirîn(e)

Yahut onların misâli, semadan boşanan ve içinde karanlıklar, gök gürültüsü ve şimşek bulunan sağanağa yakalanmış kimselerin hâli gibidir. Yıldırımların saçtığı dehşetle ölüm korkusundan parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Halbuki Allah, kâfirleri çepeçevre kuşatmıştır. (Bakara Sûresi(2) 19. Ayet)

 

Paylaş

Yorumlar