Rüyada Şahin Görmek Ne Demek, Neye Yorumlanır?

0

Rüyada şahin görmek ne anlama gelir?

Beyaz bir şahin yakaladığını gören kadir, kıymet, şan ve şeref sahibi olur. Elinin üstünde durmakta olan bir şahin gören kadir, kıymet ve itibar sahibi olur. Şahinin elinden uçup gittiğini görmek sahip olduğu güzel vasif ve özeliklerin kaybolmasına, şahinin elinden düşüp öldüğünü görmek bulunduğu rütbe ve mevkisini kaybederek sıradan bir insan olacağına, fakir düşüp aşağılanacağına delalet eder.

Kirmanî: “Birinin kendine bir şahin verdiğini görenin bir evladı olur, ya da aracısız şeref ve itibar sahibi olur. Şahinin evinin damına konduğunu görmek, padişaha yakın olup ondan hayır ve menfaat göreceğine, bir kadinin eteği altına şahin sakladığını görmesi, erkek çocuk doğuracağına, eğer şahinin ayağında çıngırak varsa kız doğuracağına delalet eder.

Avlanmak maksadıyla bir şahin satın aldığını gören bir memuriyete geçer, muradına erip şeref ve itibar sahibi olur,” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “İtaatkâr ve eğitilmiş şahin görmek murada ermek, ferah, müjde, etkili ve geçerli söz, iş ve mal ile; vahşi ve eğitilmemiş şahinse zalim hakim, asi evlat, eşkiya ve hırsızlarla tabir olunur,” demiştir.

Paylaş

Yorumlar