Rüyada Rüzgar Görmek Nasıl Tabir edilir?

0

Rüyada Rüzgar Görmek Hakkında Her Şey,Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir, Rüyada fırtına görmek ne anlama gelir? Rüyada şiddetli rüzgar fırtına görmek

RÜZGARLAR: Ünlü rüya tabircilerinden İbn-i Sirin bu konuda şunları söylemiştir: “Şiddetli rüzgar estiğini görmek, o bölge halkında büyük bir korkunun meydana geleceğine; ağaçları kökünden sökecek derecede şiddetli rüzgar görmek o bölge halkına taun (veba), kıtlık ve kargaşa gibi bir bela ve kötülüğün bulaşmasına işarettir.”

Bir diğer rüya tabircisi Kirmani de şunları söylemiştir: “Sam yeli yani sıcak rüzgar görmek ateşli hastalıklara, soğuk kış rüzgarı görmek soğuk, üşütücü hastalıklara; ılımlı rüzgar görmek sağlık ve sıhhate; ağaçların çiçeklerini açtıran bahar rüzgarını görmek o bölge insanlarının mutluluklarına delalet eder.”

Rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek uzun yolculuğa ve bu yolculuktan kendisine mevki, makam ve fayda sağlanacağına işarettir.

Rüya tabircilerinden Mağribli Cabiri de şunları söylemiştir:
rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını örmek ecelin yaklaştığına, rüzgarla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek has diktan sonra iyileşmeye delalet eder.”
Rüzgara bindiğini görenin kadir ve kıymeti yükselir sözü geçerli olur. Aşar bin İsmail bu konuda şunları söylemiştir: “Doğu rüzgarlarının estiğini görmek o bölge halkının hayır ve sağlığına, hafif batı rüzgarının estiğini görmek o bölge insanlarının mal ve mülklerinin artacağına, kuzey rüzgarının hafiften esmesi rahmete ve hastalara şifaya delalet edip bu rüzgarların şiddetli olarak estiğini görmek hayra alamet değildir.

Rüzgar sesinin işitilmesi o ülkede büyük bir padişahın ününün yayılmasına delalet eder. Rüzgarın bir takım insanları hava boşluğuna kaldırdığını görmek onların şeref ve saygınlıklarının artacağına işarettir. Her iki taraftan esen rüzgarların karşılaştıklarını görmek bibirleriyle savaşacak iki orduya delalet eder.
Kasırgaların yükseldikten sonra yere yayıldıklarını görmek birbirleriyle savaşmak ve dalaşmak için bir topluluğun ayaklanacağına ve sonra barışacaklarına işarettir. Bulunduğu yerden kendisini atacak kadar şiddetli rüzgar estiğini görmek, rüyayı gören kişinin tehlikeli bir düşmanının olduğunu ve ondan kendini sakınması gerektiğine delildir.

Rüzgara sahip olduğunu ve rüzgarı emri altına aldığını görmek saltanat, kuvvet, şan ve şereftir. Rüzgar toz topraklı ve karanlık bir ortam oluşturursa şiddetli korku ve tehlikeye işarettir.”

Cafer-i Sadik, rüzgar görmek dokuz şekilde yorumlanır demiştir: “Mujdelenmek, sözünün geçerli olması, mal, ölüm, azap, cinayet, hastalık, şifa ve rahatlık. Rüya tabircisi, rüyanın şekline ve durumuna göre bunlardan biriyle tabir eder ve yorumlar.”

Paylaş

Yorumlar