Rüyada öksürdüğünü görmek ne anlama gelir?

0

ÖKSÜRÜK: Göğsünde ağrı ile karışık öksürük olduğunu ve balgam çıkardığını gören mal yüzünden biriyle davalı olur. Öksürük kuruysa şikayet aile ve akrabalarıyla, öksürükle beraber kanlı balgam çıkıyorsa şikayet evladıyla ilgilidir. Öksürük bulantı yapar ve safra (sarı su) çıkarırsa soyu az ve sabrı dar olur. Eğer mevki ve makam sahiplerinin önünde öksürürse gamlı olur.

Bazı rüya tabircileri, öksürük illetine yakalandığını görmek bazen güç ve kuvvete, bazen de zayıflığa işaret eder. Öksürmek istediği halde hastalığı ve zayıflığı yüzünden öksüremediğini görmek hayra alamet değildir, bir rivayete göre eceli yaklaşmıştır, şeklinde yorum getirmişlerdir.

Mağripli Cabir: “Bir gencin kendisini hasta, öksürüklü ve ağzından balgam gelir bir halde görmesi hayra yorulur, üzüntü ve kederden kurtulmaya delalet eder. Bir kimsenin öksürüğün şiddetinden ve çokluğundan bayıldığını görmek ölümüne işarettir. Genellikle bayılmak hayra yorulmaz Öksürük hastalığına yakalanıp bunun sürekli ve müzmin (kalıcı) bir hal aldığını gören günah ve isyana devam eder ve tövbekar olmaya yaklaşmaz,” demiştir.

Paylaş

Yorumlar