Rüyada Maymun Görmek Ne Demek, Neye Yorumlanır

0

Rüyada maymun görmek ne anlama gelir?

MAYMUN: Maymun görmek hilebaz, gaddar ve zalim, lanetli, acımasız ve vicdansız düşmanla tabir olunur. Maymuna bindiğini gören düşmanını kahrederek yener. Maymunla dövüşüp de onu yendiğini gören daha sonra iyileşeceği bir hastalığa yakalanır. Maymun galip gelirse yakalandığı hastalıktan kurtulmaz, ya da bedeninde ebediyen kalıcı olacak bir kusur, yara meydana gelir.

Maymun eti hastalık ve sıkıntı demektir.

Bir maymunun rüya sahibinin kısrağına bindiğini görmek, bir Yahudiyle eşi arasındaki gayrı meşru ilişki anlamına gelir.

Danyal (a.s.): “Erkek maymun gaddar ve zalim, fitne ve fesat bir adamla; dişi maymun fitne ve fesat çıkartan bir kadınla tabir olunur. Bir maymun tarafından kendisine bir şey verildiğini ve o verilen şevi de yediğini gören aile ve akrabaları için mal biriktirir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Maymun, büyük günahlar işleyen bir kimse demektir,” diyor. Kirmaniye göre, kendisine verilmiş olan ilahi nimetleri inkar ve küfreden bir kimseyle yorumlanır maymun.

Maymun eti hüzün ve keder, yemekse dert ve hastalık demektir. Kendine bir maymun hediye olunduğunu gören ihanette bulunur. Sırtında ya da omuzlarında bir maymun olduğunu görenin evinden calınmış mal çıkar.

Paylaş

Yorumlar