Rüyada Mağara Görmek Ne Anlama Gelir?

0

MAĞARALAR: Ünlü rüya tabircisi İbn-i Sirn: “Bir mağaraya girdigini gören dünyadan ayrılır. Mağara karanlıksa orada oturması kabre (mezara) işarettir,” demiştir. Girdiği mağaradan hemen çıktığını gören korkunç ve dehşet verici bir işe girer, daha sonra da bundan kurtulur.
Magripli Cabir: “Mağaraya girmek zindana girmek ile tabir olunur. Bir rivayete göre gayet güç bir işe girmeye delalet eder,” demiştir.

Karanlık ve ıslak bir mağaraya girmek rüya sahibinin ölümü anlamına gelir. Bir mağaraya girip daha sonra çıktığını gören ağır bir hastalığa yakalanır, daha sonra iyileşir. Mağaraya bir şey koyduğunu görenden hükümet para cezası alır. Mağara rüyası sığınacak yer anlamına gelir. Dinlerin açıklamalarına göre mağara görmek dünyada bir sığınak ve meskene sahip olmaktır.

Nabluslu Abdulgani: “Mağara görmek korkan için emniyet ve güven demektir,” diyor. Düşmanından kaçıp bir mağaraya girdiğini gören düşmanına karşı güvende olur.

Mağara rüyası dağın işaret ettiği kimseye ait bir kadınla tabir olunur. Bir mağaraya girerek orada yatıp dinlendiğini gören böyle bir kadınla evlenir veya öyle bir kadından menfaat görür. Karanlık bir mağaraya girip korkarak hemen dışarı çıktığını gören kendi eliyle iyiliğinden vazgeçer. Bazı rüya tabircileri, mağara rüyası dostlarından yardım görmek ve arkadaşlıkla tabir olunur demişlerdir. Bir rivayete göre mağara, hile ve aldatma demektir. Dağda bir mağaraya girdiğini gören, sultana veya sultana vekalet edenlere ya da saygıdeğer bir insana hile yapar.

Paylaş

Yorumlar