Rüyada kuş görmek ne anlama gelir? Kuş görmekle alakalı rüyalar nasıl tabir edilir?

0

KUS: Bir su kuşuna sahip olduğunu görmek hayra, başkanlığa ve murada ermeye delalet eder. Üzerine bir kuş konduğunu görenin muradı  yerine gelir. Bir kuşun üstünden uçup gittiğini gören muradına eremez (Kirmani)

Büyük kuş, büyük çaba ve gayretle yorumlanır. Kuşların bir yerde ötüştüklerini görmek, orada yaşayanlar için hüzün ve bela anlamına gelir. Bir kuşla konuştuğunu görmek şan ve şöhret, elinde bir kuşun öldüğünü görmek üzüntü ve kederdir. Bir kuşu sırtına aldığını gören hüzün ve kedere uğrar. Bir kuşun başının üzerine konduğunu görmek fayda ve menfaat elde etmeye delalet eder. (İbn-i Sirin)

Bir köy veya şehirde değişik türlerde kuş görmek, o ülkeye yabancı bir ordunun gireceğine işarettir. Bir kuşun gözlerini oyduğunu görenin dini inançları bir kişi yüzünden fesada uğrar, yani bozulur, zayıflar. (İsmail Eş’as)

Bazı  rüya yorumcuları, “su kuşu görmek diğer kuşları görmekten daha iyidir. Kuşun tüyleri eti  ve kemikleri mal, şan ve şöhretle yorumlanır;, demiştir.

Ebu Sait El Vaiz, ” herkes tarafından tanınan kuşları görmek çocuklara, kimsenin tanımadığı ve bilmediği kuşlar müjdeye, kuşların başına toplanmış olduğunu görmek büyük mevki ve makamlara delalet eder” demiştir.

Paylaş

Yorumlar