Rüyada Havuz Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

0

Rüyada Havuz Görmek Ne Demek, Neye Yorumlanır?

HAVUZ: Havuz görmek kadınlarla tabir olunur. Suyla dolu bir havuz görmek akıllı, olgun, saygın, ağırbaşlı ve güzel bir kadınla yorumlanır. O havuza sahip olduğunu ya da ondan su içtiğini gören yukarıda özellikleri belirtilen bir kadınla evlenir. Havuzda yüzdüğünü görmek iyi değildir. Bazı tabirciler de hayırdır demişlerdir.
Bir havuzun dibine daldığını ve kendisine bir zarar gelmediğini gören, bir kadına bağlanıp onun işlerini görür. Bir rivayete göre havuzda boğulduğunu görmek üzüntüye işarettir. Bir havuzun kuruduğunu görmek hayra alamet değildir. Havuza bir merdivenin indiğini görmek iki şekilde tabir olunur: Ya ömrü o merdiven basamaklarının sayısı kadar kalmıştır ya da o basamaklar adedince çocuğu olur. Bazı rüya tabircileri havuza indirilmiş olan merdiveni akrabalarla yorumlamışlardır.

Kirmanî’ye göre, havuz görmek, eğer suyu berrak ve temizse, güzel, ahlâklı, mal ve servet sahibi kadın; suyu kirli ve bulanıksa, çirkin, ahlâksiz, haram mal ve servet sahibi kadınla tabir olunur.
Temiz ve suyu berrak bir havuza girdiğini veya böyle bir havuzun suyundan içtiğini gören güzel, ahlâklı, helal mal sahibi bir kadınla evlenir. Bulanık ve pis sulu bir havuza girdiğini ve suyundan içtiğini gören çirkin, ahlâksız ve haram yiyen bir kadınla evlenir.

Nabluslu Abdulgani’ye göre, havuz şerefli, cömert, hayırlı, faydalı ve saygıdeğer bir insanla tabir olunur.
Su dolu bir havuz gören şerefli, cömert ve saygıdeğer birinden iyilik görür. Havuzdan abdest aldığını gören üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur. Havuzdan su içtiğini gören iyiliksever bir hükümdar yada cömert bir kimseden yardım görür. Evinde bir havuz yaptığını gören iyiliksever ve yardımsever büyük bir insana yardım eder.

Havuzun suyunun ağzına kadar dolduğunu ve bundan herkesin yararlandığını görmek halkın hayırsever bir padişahtan iyilik görmesine delalet eder. Havuzdaki berrak suyun taştığını ve etrafını su altında bıraktığını görmek kerim ve adil bir padişahın varlığıyla ülkede bolluk ve bereket olacağına işarettr. Bir havuzun suyunun kuruyarak çekildiğini görmek şerefli ve cömert birinin mal ve servetinin tükeneceğine, havuzun yıkıldığını görmek böyle bir insanın öleceğine delalet eder.

Paylaş

Yorumlar