Rüyada Bebeği, Sütten kesmek Ne Anlama Gelir

0

Rüyada Sütten kesme nasıl yorumlanır

SÜTTEN KESME: Bir kadının çocuğunu sütten kestiğini görmesi (çocuk sütten kesme çağındaysa) zahmet ve sıkıntıdan kurtulur, hastaysa şifa bulur. Çocuk henüz pek küçükse ve sütten kesme çağına gelmemişse, haksız bir işe bulaşır. Ya eşine karşı bir hatada bulunur veya çocuğuna karşı şefkat ve merhameti azalır.
Bir çocuğun sütten kesildiğini gören (çocuk pek küçücükse) şahit olduğu bir haksızlık karşısında suskun kalır.

Çocuğun sütten kesilmesine yardım ettiğini gören koca (çocuk sütten kesilme zamanına gelmişse) zahmet ve sıkıntıdan kurtulması için hanimina yardımda bulunur; çocuk henüz daha küçükse yapılan bir haksızlığa kendisi de ortak olur. Bazı rüya tabircilerine göre, sütten kesme rüyası rızka engel olmakla
tabir olunur.

Kendisinin çocuk olduğunu ve sütten kesildiğini gören rızık ve kazanç konusunda zorluklarla karşılaşır. Rüya sahibi memursa görevden alınır, tüccarsa zarar eder, zenginse fakir düşer, fakirse daha çok sıkıntıya düşer.
Bir çocuğun sütten kesildiğini veya çocuğu bizzat kendisinin sütten kestiğini ya da çocuğu sütten kesen kişiye yardımcı olduğunu görmek, bir rivayete göre yokluk ve sıkıntıya düşmeye, başka bir rivayete göre ise akrabalarından birinin zarar etmesini istemeye delalet eder.

Cafer Sadık (r.a.): “Bir çocuğu (erkek veya kız, büyük veya küçük) sütten kesmek veya bir çocuğun sütten kesildiğini görmek hayır değildir; zarara, rızka engel olmaya işarettir,” demiştir.
El Hüseyni: “Bakire bir kızın veya evli olmayan bir kadının güya kendi çocuğunu sütten kestiğini görmesi, evlenerek çocuk sahibi olacağına, bir kadının böyle bir çocuğu sütten kestiğini görmesi ise bir çocuk daha doğuracağına işarettir,” demiştir.

Paylaş

Yorumlar