Rüyada Bal ve Bal Arısı Görmenin Tabiri

0

 Rüyada Bal Görmek, Rüyada Bal Arısı, Bal Kovanı, Rüyada Arı Isırması, Rüyada Gökten Bal Yağması, Rüyada Arı  Kovanı Görmek   bu görülen rüyanın anlamı tabiri nedir?

 

BAL: Rüyada bal görmek, helâl bir  rızka   yada helal bir mirasa işarettir.  Başka bir tabire göre  bal görmek; din ve iman şevkine, Kur’ân- ı Kerim okumaya ve iyi amellere delalet eder. Dünya ehli için bal görmek, zahmet çekmeden elde edilecek  mala işarettir.

Rüyada gökten bal yağdığını görmek, rüyayı gören kişinin dindeki içtenliğine ve umumi bir berekete  işaret ediyor.

Bir kişi Rüyasında bal sattığını görmesi ise, uzaktan bir haber işiteceğine; bal satınalmak, mükafat alacağına delalet eder.

Rüyada bir petekten bal yiyorsa  sevdiği kişiler yada onlardan güzel bir haber alacağına işarettir.

 

Rüyada Bal ve Bal Arısı Görmenin Tabiri Nedir

 

BAL ARISI:  Kişi Rüyada bal arısı görmesi,  çalışkan ve hayırlı bir adama işarettir.  Bunun sebebi  arılar hünerehli çalışkan hayvandır.   Bal arısı berekete, bolluğa ve zenginliğe işarettir.  Gördüğümüz rüyada arı kovanı görüp ondan bal alması, helâl mal ile yorumlanır.

Rüyada arıların başına konduğunu görmesi,  yüksek mertebelere ve mülke delalettir.  Çiftçilikle uğraşan biri  rüyada bal arısı görmesi, hayır, ucuzluk ve bolluğa işarettir.

Diğer bir tabire göre bal arısı görmek; kadri yüce,saygıdeğer ve çok hayır sahibi, dost ve kendisine büyük faydası dokunan bir adama işarettir.  Baktığımıza göre rüyada bal görmek; mal, rızka iyi şeylere  güzel haberlere  yorumlanıyor.

Rüyada arının kendisini ısırdığını görmesi,  zahmetli bir şekilde helâl mal kazanmak ile yorumlanır.

Rüyada Arı yakalamak, arzuları ve isteklerinin gerçek olacağına  işaret olur.

Paylaş

Yorumlar