Rüyada ağladığını görmek: Gözyaşı görmek

0

Rüyada Gözyaşı Dökmek Ağlamak

Rüyada Ağlamak: Bağırmadan ağladığını görmek üzüntü ve kederden kurtulmak demektir. Bağırarak ağladığını görmek o yörede yaşayanlar için bela ve felaket demektir.

Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek muradına ermek demektir. Agladığını, fakat gözlerinden yaş akmadığını gören gerçekles mesini umduğu bir şeyden dolayı üzülür.

Ağladığını, gözünden yaş yerine kan aktığını görmek elinden kaçırdıği bir firsat yüzünden pişman olmaya ve günahlarına tövbeye delalet eder.

Rüya tabircisi Ebu Sait El Vaiz: “Tanıdığı birinin öldüğünü ve buna âh ü zar edip ağladığını görmek gördüğünün olduğu gibi gerçekleşmesine, ölüm yönünden felakete, üzüntü ve kederin artmasına, halk tarafından ayıplanmaya maruz kalmaya delalet eder.

Halkın ölen bir vali için feryat ve figânlarla ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını, başlarına toprak saçtıklarını görmek valinin eziyet ve işkence yapmasına işarettir.

Öldüğünü, halkın cenazesinin arkasından bağırmaksızın ağladıklarıni görmek o vali yüzünden halkın sevinmelerine delalet eder,” demiştir.

Rüya tabircisi Kirmanî: “Ağladığını gören büyük bir ferahlık duyarak içi sevinçle dolar. Eğer ağlama bağırma, feryat ve figânlarla olursa rüya sahibi bir felakete uğrar.

Rüyada Gözyaşı Görmek, Gözyaşı Dökmek

Gözleri yaşlarla dolu olduğu halde yaşların dışarıya akmadıklarını ren helal mal kazanır.

Soğuk gözyaşı üzüntüden sonra ferahlık, sıcak gözyaşı ise üzüntü ve sıkıntı demektir.

Sağ gözünün yaşını akarak sol gözüne girdiğini gören kişi kızı ile va da oğlu, kızı ile yakınlaşır,” demiştir.

Cafer Sadık(r.a.) ağladığını, daha sonra da güldüğünü gören kimse. nin eceli yaklaşmıştır, şeklinde yorum yapmıştır.

Bazı rüya tabircilerine göre, ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan olan ağlamadır. Bunu binden fazla defa denedim, her birinde ancak hayır. ferah ve sevinç gördüm.

Paylaş

Yorumlar