Resimli Regaip Kandili Mesajları Sözleri 2020

0

 

İslam aleminin her yıl sevinç ile karşıladığı rahmet, bereket ve mağfiret iklimi Üç Aylar’ın habercisi 2020 Regaip Kandili 27 Şubat Perşembe akşamı idrak edeceğiz. Bizde sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Regaip kandili mesajlarını derledik. Sosyal medya hesaplarınız dan, kısa mesaj ya da Whatsapp uygulaması vasıtası ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz Regaip Kandili Mesajları 2020 (Regaip Kandili sözleri).

En güzel resimli Regaip Kandili mesajları ve sözleri

Mübarek aylara Selam olsun.. Selam olsun Ey Regaip. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı kandiller.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşAllah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece Allah(c.c)’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

Ey rahmeti ile bütün varlığı, bütün kâinatı, bütün insanlığı yaratan, rahman ve rahim olan ulu Allah’ımız, tövbelerimizi kabul, dualarımızı makbul eyle! Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

– Ya Rabbi! Son nefesimizde bizleri iman-ı kâmilden ayırma. Bizlere ölüm acısı çektirme, kabir azabı yaşatma Allah’ım. (Amin) Hayırlı Nurlu Kandiller.

– Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri Ya Rabb. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

– Allahım! Bağışlanmadık günahımızı, giderilmedik üzüntümüzü, aşılmadık sıkıntımızı, ödenmedik borcumuzu, şifaya kavuşmamış hastamızı, rahmetineulaşamamış geçmişimizi, hidayete erdirilmemiş yolunu şaşırmışımızı, derdine çare bulunamamış dertlimizi bırakma. Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

– Her keder bir kader ile takdir edilir. Ve kedere değil kadere boyun bükenler nur ile temizlenir. Rabbim güzel yazılmış bir kader ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Dua ile Regaip kandilinizi kutlarım.

– Allah’ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım; zulmetmekten ve zulme uğramaktan da sana sığınırım. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

– Cennete çok ağaç dikin. Çünkü onun suyu tatlı, toprağı güzeldir. Yani verimi çoktur. Çok sevap meyvesi alınır. Cennetin ağaçlarından biri olan La Havle ve La Kuvvete İlla Billah cümlesini çok söyleyin. Hadis( Taberani) Hayırlı kandiller.

– Allah’ım, ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider, şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir bırakmasın (Hadis) Hayırlı Kandiller.

– Ellerini aç melekler gül koysun, gülü kokla ki kalbin sevgiyle dolsun. Bu dünya sana ve sevdiklerine cennet olsun. Hayırlı, Nurlu kandiller.

– Allah’ım! Bana öğrettiğin ilim ile beni faydalandır. Dualardan, bana fayda verecek ilmi bana öğret ve benim ilmimi artır. Her hâl üzere Allah’a hamd olsun. Cehennem ehlinin hâlinden Allah’a sığınırım. (Amin) Hayırlı Kandiller.

– Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Regaip Kandiliniz hayırlı olsun.

– Allahım! Mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Paylaş

Yorumlar