Pirinç Ve Domates İle Yüz Beyazlatan Cilt Maskesi

0

Maskede kullanılacak olan malzemelerde domatesi büyük kullanırsanız pirinç unu için belirtilen miktar yeterli olmayabilir.Maskenin macun ya da krem kıvamında olması gerekir.Gerekli pirinç unu eklemesini göz kararı yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Domates

Pirinç Ve Domates İle Yüz Beyazlatan Cilt Maskesi

1 Tatlı Kaşığı Pirinç Unu

Hazırlanması ve uygulanması:

Domatesin kabuklarını soyup bir kaç parçaya bölerek küçük bir kase içine alınız. Blender yardımı ile domatesi eziniz ve suyunu çıkartınız. Domates suyunu süzgeçten geçiriniz. Posasız elde edilen domates suyunun üzerine pirinç ununu yavaş yavaş ekleyerek karıştırınız. Karışımın macun kıvamına gelmesini sağlayınız. Karışımı göz çevresi hariç yüzünüze uygulayınız. 20 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Cilt rengini açan bu maskeyi hergün uygulayabilirsiniz. Hergün yapamıyorum diyorsanız düzenli aralıkla haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Domates içindeki maddeler bazı kişilerde alerjiye sebep olabiliyor. Bu sebeple maskeyi uyguladıktan sonra herhangi bir kızarıklık ve kabarma durumunda cildinizi hemen yıkayınız. Başka maske tariflerimizden cilt beyazlatma maskesi deneyebilirsiniz. Maskede kullanılacak olan malzemelerde domatesi büyük kullanırsanız pirinç unu için belirtilen miktar yeterli olmayabilir.Maskenin macun ya da krem kıvamında olması gerekir.Gerekli pirinç unu eklemesini göz kararı yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu maske ile ciltte oluşan sivilcelerin oluşmasına engel olacaktır.

Paylaş

Yorumlar