Pırasa İle Yüz Temizleme Sütü Yapımı

0

Sorunsuz ve pırıl pırıl bir cilt arıyorsan mutlaka denemelisin. Ayrıca pırasa cildi güneş ışınlarına karşı koruyucudur. Bir maskeden daha neler beklenebilir! En az 1 ay boyunca düzenli olarak kullanım sonrasında cildindeki farkı göreceksin… Hadi o zaman denemeye….

Yüz Temizleme Sütü Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Pırasa 1

Çay Kaşığı Bal

1 Kahve Fincanı Süt

Hazırlanması ve uygulanması:

Pırasanın yeşil ve beyaz kısımlarını birbirinden ayırınız. Maskemizde pırasanın beyaz yeri kullanılacaktır. Pırasanın beyaz kısımlarını ince halkalar şeklinde doğrayınız. Pırasanın beyaz kısımlarını robotttan geçirerek püre kıvamına getiriniz. Püre haline gelen pırasanın suyunu maskede kullanacağımız için pırasanın suyunu, bir başka kaseye süzgeç yardımı ile aktarınız. Pırasa suyunun içine balı ve sütü ekleyip iyice karıştırınız. Maskeyi 5 dakika dinlendiriniz. Karışımı yüzünüzün her yerine dairesel hareketlerle sürünüz. 15-20 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yüzünüzü yıkayınız. Kağıt havlu ile cildinizi kurulayınız.

Cilt temizleme sütü ne işe yarar

 Cildin ipeksi ve porselen gibi pürüzsüz olmasına katkı sağlayan bu maskeyi, düzenli olarak haftada 2-3 kere kullanılmalıdır. Cilde anında etki eden bu maskeyi geceleri yatmadan önce uygulayınız. Meyvelerle yapabildiğimiz bir çok maske varken aynı zamanda sebzelerde bize yardımcı olmaktadır. Pırasa, cilt üzerinde bir çok olumlu etkileri olan sebzedir. İçerik olarakta oldukça zengindir. B, C, E ve K vitaminlerini barındırmaktadır. Mineral olarak ise kükürt bakımından zengindir. Bilindiği üzere kükürt içerikli bir çok maske kozmetik dünyasında oldukça rağbet görmekte ve kükürtün sivilceler üzerinde etkinliği kanıtlanmıştır. Bu sebeple uyguladığımız bu maske aynı zamanda sivilceler üzerinde de etkilidir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Ancak hassas ciltlerde alerjik etki gösterebilir. Bu sebeple maskeyi yüzünüzde denemeden önce elinizin bilek kısmında küçük bir alerji testi yapınız. Maskeyi yapıp bilek kısmında 15-20 dakika bekletiniz. Kaşıntı, kızartı gibi yan etki gözlemlemediyseniz yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 3 gün boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz. Maske miktarı çok geldiyse buzdolabında buzluk kısımda da buz küpü halinde de saklayabilirsiniz. Buz küpü şeklinde kullanımının bir artısı vardır; cilt üzerinde gözenekleri küçültmede etkilidir. İhtiyaç dahilinde buzluktan çıkarıp kullanabilirsiniz. heartEvde kolaylıkla yapılan yine bir maskeyle geldim. Evet pırasayı yemek olarak belki sevmiyor olabilirsin ama cilt için harikalar yaratan bir sebzedir. Sorunsuz ve pırıl pırıl bir cilt arıyorsan mutlaka denemelisin. Ayrıca pırasa cildi güneş ışınlarına karşı koruyucudur. Bir maskeden daha neler beklenebilir! En az 1 ay boyunca düzenli olarak kullanım sonrasında cildindeki farkı göreceksin… Hadi o zaman denemeye….

Paylaş

Yorumlar