Miraç Kandilinde Korona Vürüs İçin Okunacak Dua

0

  YARABBİ  Miraç Kandili Hürmetine Bu güzel  ülkemizi bu salgın  Koronavürüs hastalığından kurtar. Hastalarımız şifa ver. Yaşlılarımızı, Sevdiklerimiz bu virüsten uzak tut, Biz aciziz, günahkarız, ne olursun Bizleri sevdiklerimizle imtihan etme. Bu kötü günler geçsin Alla’ım Ramazanda tertemiz gönül rahatlığıyla ibadetlerimizi yapmayı bizlere nasip eyle Yarabbi. 

 

Miraç Kandilinde Koronavürüs İçin Okunacak Dua:

Peygamberlerden Hz Yunus (as) tövbesi, yaptığı dua.  Hz Yunus (as) yunus balığının  karnında iken şu duayı yapmıştır:  “Lē ilēhe illē ente subhâneke innî kuntu mine’z-zâlimîn” duasını yaparak Allah’ın izniyle  kurtulmuştur.

Hz. Yûnus (as)  Yûnus balığının karnında   Cenab-ı Allah’a yaptığı  dua, şöyledir:

 

لآ إِلَهَ إِلاَّ أَنتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

“La ilahe illa ente subhâneke inni küntü minezzâlimin”

 

Anlamı ; “Senden başka ilâh yoktur. Sen her türlü noksanlıktan, eşi-ortağı olmaktan uzaksın. Muhakkak ki ben, zâlimlerden oldum.” (Enbiyâ Süresi, 87. âyet)

Hz. Muhammed (sav) şöyle buyuruyor;, “Birinize dert ve belâ gelince, Yünus Peygamberin duasını okusun! Cenab-ı  Allah (cc) Onu muhakkak kurtarır.”

Hz. Aişe’den (ra.anh)’dan  rivayet edildiğine göre Hz. Peygamber  şöyle buyuruyor:  “sizden bir kimse sıkıntı, gam ve keder gelecek olursa, üç kere “La ilahe illa ente Sübhaneke inni küntü minezzalimin desin” buyurmuştur.

 

Mirac  Kandilinde Okunacak Dua  Ve Tesbihler

 

Okunuşu: “Sübhanellâhi velhamdülillahi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber velâ havle velâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim” okunur

Anlamı: Allah (cc) bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz. Bütün hamd ve sena, minnet ve şükür Allah’a mahsustur. Allah en büyüktür. Günahlardan kaçınma, iyiliklere kuvvet verme, ancak yüce ve büyük olan Allah (cc)  yardımıyladır.

Arkasından  100 kere tövbe  istiğfar, 100 kere  salâvat-ı şerife getirilerek dua yapılır.   Eğer yapabiliyorsanız  geceyi uyanık geçirip feyzinden faydalanmaya çalışın.

Miraç Kandilinde Gününde ve Gecesinde  Neler Yapılır?

1-Eğer Müsait İsek Oruç Tutmalıyız
2- Kaza namazı ve Nafile Namazlar kılmalıyız.
3- Kur’ân-ı Kerîm Okumalıyız
4-  Bol Bol Tevbe İstiğfar  Etmeliyiz.
5-  Bol Bol Dua Etmeliyiz.
6- Salavat-ı Şerif  Getirmeliyiz.
7- Sadaka Vermeliyiz.

 

 

 

Paylaş

Yorumlar