Limonlu Su İle Saçlar Daha Parlak Ve Güçlü

0

Limonun saç üzerine bir çok etkisi vardır; Saç derisinde herhangi bir problem var ise bunları ortadan kaldırır. Saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasına katkı sağlayarak güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

 

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Limon

1 Bardak Su

Sprey Şişesi

Hazırlanması ve uygulanması:

Limonun suyunu çıkartınız ve su ile birlikte sprey şişesine koyunuz. Şişenin ağzının kapalı olduğundan emin olduktan sonra çalkalayınız. Saçlarınızı spreyleyerek ıslatınız ve 60 dakika kadar bekleyiniz. Bolca ılık su ile saçlarınızı yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Haftada 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanmayı ihmal etmeyiniz. Limonun saç üzerine bir çok etkisi vardır; Saç derisinde herhangi bir problem var ise bunları ortadan kaldırır. Saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasına katkı sağlayarak güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Saçların çabuk uzamasını sağlar. Saç diplerinde kaşıntı var ise ki buna çoğu zaman bakteriler neden olur ve limon bakteri öldürücüdür.Böylelikle bakterilerin sebep olduğu kaşıntıyı geçirir. Saç diplerindeki kıl köklerinin beslenmesine katkı sağlar. Saç dökülmesine engel olur. Saçları yağlı kişilerin saçlarındaki yağ oranını dengeler. Kepek problemini ortadan kaldırır. Kişiden kişiye değişen limonun tek özelliği ise saç rengini açar.Bu da kişisel isteğimize göre değerlendirme yapıp kullanmakta fayda vardır.

Paylaş

Yorumlar