Limon İle Yüz Beyazlatma Maskesi

0

Limonla Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Evinizde kolaylıkla yapılabilecek bu maskeyi, gece yatmadan önce, haftada 1-2 kere uygulayınız. Maskeden arta kalan olursa vücudunuzda rengini açmak istediğiniz diğer bölgelerede sürebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Limon

1 Tatlı Kaşığı Bal

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle maskemizde limonun yarısı kullanılacaktır. Limonun yarısını rafa kaldırınız. Diğer yarısını ise sıkarak limonun suyunu elde ediniz. Limon suyunu küçük, temiz bir kase içine alınız. Limon suyunun üzerine balı ekleyip tahta kaşık ile karıştırınız. Karışımı cildinize parmak uçlarınız ile 5 dakika kadar masaj yaparak sürünüz. 25 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile cildinizi yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Evinizde kolaylıkla yapılabilecek bu maskeyi, gece yatmadan önce, haftada 1-2 kere uygulayınız. Maskeden arta kalan olursa vücudunuzda rengini açmak istediğiniz diğer bölgelerede sürebilirsiniz. Maskeden arta kalanı buzdolabında saklayabilirsiniz. Ancak saklarken ağzı sıkı kapalı bir kap içerisinde olmalıdır. Limon ve balı uygulama içerisinde birçok maskemizde kullanmaktayız. Öyle ki cilt için çok faydaları vardır. Hem barındırdığı vitaminlerle hem de mineraller ile cilt üzerindeki bir çok olumsuzlukları gidermektedir. Cilt üzerinde bulunan sivilce, siyah noktaları geçirdiği gibi sivilcelerin neden olduğu lekeleri de geçirmektedir. Maskenin içeriği, cilt üzerinde renk açıcı özellik göstermektedir. Bu sebeple cilt üzerinde oluşan renk dengesizliklerini de ortadan kaldırmaktadır. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce elinizin bilek bölgesinin küçük bir kısmında alerji testi yapınız. Çünkü limonun asidik özelliği, aşırı hassas ciltlerde yanma, kaşınma, kızarma belirtisi gösterebilir. Alerji testini yaparken dayanılmayacak derecede kaşıntı, yanma, kızarma gözlemleniyorsa maskeyi yüzünüzde denemeyiniz. Şayet direk yüzünüze uygulama yaptıysanız bolca soğuk su ile cildinizi yıkayınız.

Uygulamamız içerisindeki en kolay ve etkili maskelerden biri olan bu renk açıcı maskeyi denemeni şiddetle tavsiye ediyorum.

Paylaş

Yorumlar