la ilahe illallahül melikül hakkul mübin Bütün duaları kapsayan dua

1

Her gün ve cuma günü Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmak ve cennete girmek, bol rızık helal kazanç zenginlik, fakirlikten kurtulmak duaların kabul olması ve  kabirde yoldaş için  bu dua okunur.  “Lâ ilahe illallahü melikül Hakkul Mübin”

 

Dua etmek kadar onu nasıl edeceğimizi bilmekte önemlidir.

Öncelikle dua eden her insan, benim duam kabul olmaz dememelidir. Dua etmesini sürdürmelidir unutmayın ki ibadeti yapmak kadar onu sürekli olarak sürdürmek de çok önemlidir.

Dua edeceği şeylerin kendisinin hayrına olmalı Haram şeylerin peşinde düşmemelidir. Duaların sonunda mutlaka amin demektir.

Peki dua etmenin bir vakti varmıdır?

İslam Alimleri bu konu ile ilgili dua edilecek zamanın
” Cemaatle, savaş halinde, Kur’an ı Kerim’i okunduktan sonra,ezan ile kamet arasında, rüzgar eserken, secde halinde iken ve cuma günleri yapılanmasını Uygun görmüştür
Ayrıca dua edildikten sonra da ısrarla tekrarlanmasının da önemli olduğunu belirtmişlerdir.

 

 

Lâ ilahe illallahü melikül Hakkul Mübin(Cuma günü okuyanın dileği kabul olur)Anlamı: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah’tan başka hiç bir ilah yoktur.

Hz. Ali (r.a)’den, rivayet edildiğine göre Peygamberimiz  (s.a.v)şöyle buyurmuştur:”Bir kimse günde yüz defa “Lâ ilahe illallahül melikül Hakkul Mübin”  Her yüzde “Muhammedür resulullah sadıkul va’dül emin” derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş(kendine çekmiş) ve Cennetinde kapısını çalmış olur. ”
Bilhassa Cuma günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri  (dilekleri ) kabul olur. Her gün 100 defa okuyan rızık darlığı çekmez. Allah’ın izniyle ( Rumuz elhadis s.43)

 

Dua ederken ısrarcı olmalı mıyız?

 

Paylaş

1 Yorum

  1. “Lâ ilahe illallahü melikül Hakkul Mübin” Muhammedürrasülllahi sadikul vaadül emin duanın tamamı bu noksan yazmışsınız malesef

Yorumlar