Kuru Ciltler İçin Etkili Krem Yapımı

0

Ciltte kuruluk olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de yeterli sıvı tüketimi yapılmamasıdır. Günlük içmeniz gereken suyu mutlaka tüketiniz.

Gerekli Malzemeler:

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

1 Çay Kaşığı Kayısı Yağı

1 Tane Evigen Ampül

Hazırlanması ve uygulanması:

Bepanthol cilt bakım kreminin yarısını (15 gramını) boş bir kase içine boşaltınız. Bepanthol üzerine kayısı yağı ve evigen ampülü de ekleyip tahta kaşık ile 3 dakika kadar karıştırınız. Karışımdan nohut büyüklüğünden alarak, cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürünüz. Yıkamanıza gerek yoktur.

NOT: Kuru ciltler için etkisini daha da artırarak hazırladığımız bu kremi, gece yatmadan önce uygulayınız. Çünkü bu krem, güneş ışınlarına maruz kalındığında ciltte lekeler yapabilmektedir. Ancak gece uygulaması yapıldığında ise cilt üzerinde bulunan lekeli ve koyu görüntülerin de yok olmasına yardımcı olmaktadır. Cildinize günde 1 kere düzenli olarak uygulama yapabilirsiniz. Kremi cildinize uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olunuz. Temiz cilde uygulama yapılmalıdır. Hazırladığımız kremden arta kalanı küçük boş bir krem kabına aktararak ağzı kapalı şekilde saklayabilirsiniz. Kuru ciltler, donuk gri renge sahip ve pul pul dökülmeye meyilli bir cilttir. Zamanla cilt üzerinde daha hızlı yaşlanma belirtilerinin çıkmasına neden olmaktadır. Bu sebeple kuru cilde sahipseniz bu cildi mutlaka nemlendirmek gereklidir. Hazırladığımız bu krem oldukça kuvvetli bir nemlendiricidir. Yüzünüzde, kollarınızda, bacaklarınızda kuruluk var ise bu bölgelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ciltte kuruluk olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de yeterli sıvı tüketimi yapılmamasıdır. Günlük içmeniz gereken suyu mutlaka tüketiniz. Bepanthol, piyasaya ilk çıktığında bepanthen olarak satılmaktaydı. Bepanthol, bepantene göre daha yoğun bir kremdir. İçerik olarak arasında pek bir fark yoktur. Eczanelerde reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Bepanthol, provitamin B5 içeriği ile cildi derinlemesine nemlendirirken dış etkenler karşı da korumaktadır. Oldukça güvenilir bir kremdir. 7’den 70’e herkesin kullanımına uygundur. ​heartKuruyan cildinizde mükemmel bakım yapan bu krem vazgeçilmeniz olacaktır. Özel bakım isteyen kuru ciltlerde, salgı bezlerinin yetersiz kalması durumunda nem ihtiyacını bu kremden sağlayabilirsiniz. İçeriğindeki bol vitamin ve mineraller ile cilt problemlerinizi en aza indirebilirsiniz. Hadi ne duruyorsun! Şiddetle tavsiye ediyorum. Kuru cilde sahipsen mutlaka denemelisin…

Paylaş

Yorumlar