Koltuk Altı Kokusunun Giderilmesinde Muhteşem İkili Maske

0

Koltuk Altı Kokusunun Giderilmesinde Muhteşem İkili Maske

Bakımlı olmak demekten kasıt, vücudumuzu daima temiz tutmak ve bunun için elimizden geleni uygulamaktır. Her sabah yüz yıkamak, gece yatmadan önce diş fırçalamakta bir bakımdır. Bunlar alışılagelmiş, olması gereken bakımlarımızdır. Beraberinde yapmamız gereken bir çok bakımı da uygulamak gerekir. Saç bakımı, kirpik, kaş, ayak…vs bakımı gibi. Yaşam kalitemizi artırmak bizim elimizde.

Gerekli Malzemeler:

1 Çay Kaşığı Kabartma Tozu

1 Çay Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı

Ter kokusu neden olur, kötü kokular nasıl giderilir?

Hazırlanması ve uygulanması:

Kabartma tozu ile hindistan cevizi yağını küçük cam bir kase içinde bir araya getirerek macun kıvamını alana kadar karıştırınız. Karışımı vücudunuzda terleme sorunu olan bölgelere özellikle de koltuk altına masaj yaparak sürünüz. Yıkamaya gerek yoktur.

NOT: Hindistan cevizi yağı, doğal deodorant etkisi gösteren esansiyel bir yağdır. Kabartma tozu ise, teri emen doğal bir deodoranttır. İçeriği ile tamamen deodorant etkisi gösteren bu maskeyi, koltuk altındaki kötü kokuyu gidermek için günde 2 kere yapılmalıdır.

Koltuk altında kötü koku olmasının en büyük sebeplerinden biri, ölü deri hücrelerinin burada birikmiş olmasıdır. Kabartma tozu, koltuk altındaki ölü deri hücrelerinin uzaklamaşmasını sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağı ise, içeriğinde bol miktarda E vitamini barındırması, dolayısıyla koltuk altını gün boyu nemli tutacaktır.

Koltuk altındaki kılları aldıktan sonra hemen maskeyi uygulamayınız. Jiletle alınması durumunda olur ya çizik varsa maske yakabilir. Ağda, cımbız.. gibi kökten alınmış kıllarda da açılmış kıl kökleri olduğundan yine yanma hissi uyandırıp sizi rahatsız edebilir. Maskeyi kullanırken bu aşamaya dikkat ediniz. Ayrıca koltuk altında bulunan kıllar, bakterilerin üreyip çoğalması için oldukça uygun ortamlardır. Bu sebeple koltuk altınızı temiz tutmaya, kıllardan arındırmaya özen gösteriniz.

Bu maske aynı zamanda koltuk altındaki koyu rengin açılmasına da yardımcıdır. Koltuk altı kararmasının başlıca nedenleri vardır:

Aşırı terleme

Koltuk altının sık sık ağda ya da jiletle alınmış olması

Kimyasal içerikli deodorantların kullanımı

Yukarıda da belirttiğim gibi terleme ile koltuk altında oluşan kararma ve beraberindeki kötü koku, yaşam kalitemize etki etmektedir. Özelliklede yaz aylarında çok çekince yaşadığımız ve hoşlanmadığımız bir durumdur. Kısa kol ya da askılı elbise giymek resmen bir kabusa dönüşmektedir. Bu sebeple daima bakımlı olup yaşam kalitemizi artırabiliriz.

Bakımlı olmak demekten kasıt, vücudumuzu daima temiz tutmak ve bunun için elimizden geleni uygulamaktır. Her sabah yüz yıkamak, gece yatmadan önce diş fırçalamakta bir bakımdır. Bunlar alışılagelmiş, olması gereken bakımlarımızdır. Beraberinde yapmamız gereken bir çok bakımı da uygulamak gerekir. Saç bakımı, kirpik, kaş, ayak…vs bakımı gibi. Yaşam kalitemizi artırmak bizim elimizde. Hiçbir şey için geç kalmadın. Şimdiden başlamalısın!…

Paylaş

Yorumlar