Kırışıklıkları Azaltan Ve Muhteşem Etkili Maske

0

Cilt için, cilt kırışıklığının yanında birçok faydaları bulunmaktadır. Bunlar; Cildin nem dengesinin korunmasını sağlar. Göz altı morluklarını geçiricidir. Çünkü cilt renginde eşitleyici özellik gösterir. Göz altı şişliklerinin azalmasını sağlar. Cildin elastikiyet kazanmasına yardımcıdır. Böylelikle cildi sıkılaştırır. Cilt üzerindeki ölü derilerin atılmasına yardımcıdır. Dolayısıyla hücre yenilenmesine katkı yapar. Cilt üzerinde meydana gelen hasarlı dokunun hızlı bir şekilde onarılmasını sağlar. Cilt üzerindeki bakterileri uzaklaştırır.

Evde en etkili doğal kırışıklık giderici maske tarifi

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yumurta Akı

1 Yemek Kaşığı Bal

5 Damla Sandal Ağacı Yağı

5 Damla Rezene Yağı

Hazırlanması ve Uygulanması:

Tüm malzemeleri küçük bir kase içine alarak tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Karışımı cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürünüz. 30 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Hazırlanan bu maskeyi düzenli aralıklarla iki günde bir kere yapınız. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi sabunla yıkayınız. Maskeyi temizlenmiş cilde uygulayınız. Maskeyi yüz bölgesi ile birlikte dekolte bölgesini de uygulayınız. Maskeden arta kalan olursa kullanmayınız. Taze olarak hazırlanan her maske cilde daha çok etki gösterir. Maskeyi cildinize uygulamadan önce elinizin bilek kısmında küçük bir alerji testi yapınız. Cildinizde yanma, kaşınma ve tahriş gibi herhangi bir durum gözlemlemiyorsanız yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Maske içeriği vitamin ve mineral deposudur. Cilt için, cilt kırışıklığının yanında birçok faydaları bulunmaktadır. Bunlar; Cildin nem dengesinin korunmasını sağlar. Göz altı morluklarını geçiricidir. Çünkü cilt renginde eşitleyici özellik gösterir. Göz altı şişliklerinin azalmasını sağlar. Cildin elastikiyet kazanmasına yardımcıdır. Böylelikle cildi sıkılaştırır. Cilt üzerindeki ölü derilerin atılmasına yardımcıdır. Dolayısıyla hücre yenilenmesine katkı yapar. Cilt üzerinde meydana gelen hasarlı dokunun hızlı bir şekilde onarılmasını sağlar. Cilt üzerindeki bakterileri uzaklaştırır.

Paylaş

Yorumlar