Kilo Verdiren Yağ Yakan Ev Yapımı İçecekler

0

ADAÇAYI

Çayı yapılan ya da yemeklerde tüketmek üzere kullanılan adaçayının iştah kesici özelliği bulunmaktadır.

ANANAS SUYU

Büyük kısmı sudan oluşan ve düşük kaloriye sahip olan ananas, vücutta yağları eriterek kilo vermede etkili sonuçlar doğurmaktadır. Ayrıca tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür. Böylelikle vücutta yağ birikimi önler. İdrar söktürücü özelliği ile vücuttaki toksinlerin atımına yardımcıdır.

CİVANPERÇEMİ

Tatlıya karşı istahı kesen bu bitki, uzun süre tok kalmanıza yardımcıdır. Çayını yaparak tüketilebildiği gibi ağır yemeklerde yemeğin tadını hafifletir.

ELMA SİRKESİ

Mide problemi olmayanların rahatlıkla kullanabileceği bu sıvı, yağ yakımına yardımcı bir içecektir.

FİLTRE KAHVE

Abartmadan içilen kahve, içerisindeki kafein sayesinde vücudun normalden daha fazla kalori yakmasına yardımcıdır. Filtre kahveyi şekersiz ve sütsüz olarak tüketebilirsiniz. Kolestrol ve yüksek tansiyonu olan kişilerin günde 1 bardak içmeleri önerlmektedir. (Daha fazla içilmesi önerilmez) Ayrıca filtre kahve kanser ve şeker hastalıklarından korumaya yardımcıdır.

HAVUÇ SUYU

İştah kesici özelliği ile kilo vermeye yardımcıdır.

IHLAMUR

Hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunan ıhlamurun iştah kapatıcı özelliği bulunmaktadır. Akşamları yemek yemeden önce içilen ıhlamur, daha az yemek yemenize neden olarak kilo vermenize yardımcı olabilir.

ISPANAK SUYU

Kalsiyum, demir ve lif bakımından zengin olan ıspanak hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcıdır.

LİMON SUYU

Özellikle detoks sularında kullanılan limon, C vitamini deposudur. Kilo vermek isteyenlerin imdadına hemen yetişmektedir. Metabolizma hızlandırıcı etkisi ile yağ yakımını gerçekleştirir. Kısa sürede kilo vermenizi sağlar. Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız limonu tüketiniz. Özelikle aç karnına limon suyu tüketmenizde fayda vardır.

MEYVE ÇAYLARI

Meyve çaylarının kalorileri oldukça düşüktür. İştah kesici özelliği ile fazla yemek yemenize engel olur. Böylelikle kilo almanız engellenebilir.

NANE ÇAYI

Sindirim sistemini hızlandıran, ödem atmaya yardımcı olan bu çay, göbek bölgesinde oluşan yağlanmayı engelleyerek kilo alınımı engellemektedir. %100 doğal ve iştah kapatıcı bir içecektir.

SEBZE SULARI

Vitamin ve mineral deposu olan sebzelerin sularını tüketmek sağlık açısından da faydalar sağlamaktadır. Düşük kalori içermesinden dolayı kilo almanıza engel olur ve uzun süre tok kalmanızı sağlar. Yüksek tansiyonu olan kişilerin tüketirken daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

SİNAMEKİ

Doğal müshil ilacı olarak bilinmektedir. Kabızlık problemi yaşayanlarda mükemmel çözüm sunmaktadır. Bağırsaklarda yağ blokajını artırıp ishale sebep olmaktadır. Ayrıca ödem atmayı kolaylaştırır. Etkili sonuçlar için günde 2 bardak sinameki çayı içilebilir.

TARÇIN

Çabuk acıkmanıza engel olan tarçın, vücuttaki insulin artışını engellemektedir. Kan şekerini düzenleyerek acıkma süresini uzatır. Vücut ısısı yükselterek metabolizmayı hızlandırır. Böylelikle yağ yakımına yardımcı olur. Yemeklerinizde veya detoks kürlerinizde kullanabilirsiniz.

YAĞSIZ SÜT

Yarım litre az yağlı süt, günlük kalsiyum ihtiyacınızı gidermektedir. Günde 2 bardak yağsız süt tüketilirse göbek bölgesinde oluşabilecek yağlanmaya karşı önlem alınmış olur. Düzenli kullanıldığında bel çevresinde incelme gözlenir.

YEŞİL ÇAY

Vücutta yağ oluşmasını engelleyerek enerjiyi artırır. Böylelikle kilo alımınız yavaşlar. Günde 2 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

BOL SU İÇMEK BİRİNCİ KURALDIR! Yukarıda saydığımız tüm içeceklerin yanında günde tüketmeniz gereken günlük su miktarını mutlaka tüketiniz. Su, hayati fonsksiyonlarda görev yapan organlar için gerekli olan en önemli besindir. Metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlayarak vücuttaki organların düzgün işleyişine katkı sağlar. Vücutta biriken zararlı maddelerin uzaklaşmasını sağlar. Tüm bunların yanında kilo vermeyi hızlandırmak istiyorsanız egzersizler ile destekleyebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar