Kepeğe Karşı Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

0

Hindistan cevizi yağı, iyileştirici özellikleri ve kozmetik amaçlı kullanımları sayesinde son yıllarda oldukça değerli olan bitkisel bir üründür.

Küçük cam bir kase içine ( saç diplerinize yetecek kadar ) hindistan cevizi yağını koyunuz. Parmaklarınızı bu yağa batırarak saç diplerinize hafif dokunuşlar ile uygulama yapınız. Saç diplerine uygulanan hindistan cevizi yağının kafa derisinin her yerine sürülmüş olmasına özen gösteriniz. Yağın, derinin alt katmanlarına nüfuz etmesini sağlamak için saçlarınıza bone ya da streç film ile sarınız. 30 dakika bekleyiniz. Bitkisel şampuan kullanarak ( hindistan yağı özlü şampuan daha çok tercih edilir ) saçlarınızı bolca ılık su ile temizleyiniz. Havlu ile saçlarınızı kurutunuz.

NOT: Haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız maskeden verimli sonuç aldıysanız ve maskeyi daha da etkili hale getirmek isterseniz 1-2 damla kekik, biberiye ya da ceviz yağı katabilrsiniz. Bu yağlar saç derisindeki kan akışının hızlanmasına yardımcı olur ve saç problemlerinin ortadan kalkmasına daha hızlı çözüm sunar. Maskeyi duş öncesi saçlarınıza uygulayınız. Kepek problemini etkili bir şekilde çözen bu yağın mucizelerine sizde tanık olun.

Paylaş

Yorumlar